the elder scrolls v skyrim - youreads 1. Günümüz mottosu "bozulana kadar modla" olan, modlar sayesinde hala en çok oynanan oyunlardan biri olan RPG'dir. Modlar aşağıdaki siteden yüklenir, yüklerken Mod Organizer kullanılır, ya hak denilerek oyunun açılması için dua edilir.

  http://www.nexusmods.com/skyrim/?

  Ben ne yükleyeceğim, ne yükleyince oyun nasıl oluyor diyenlere aşağıdaki gibi rehberler de yardımcı olabilir:

  http://wiki.step-project.com/Main_Page
 2. soundtrack'leri efsane olan oyun. özellikle sovngarde, insanın tüylerini diken diken ediyor.

  aynı firmanın oyunu olmasından olayı dünyası hafiften fallout 3 tadı veriyor. hiçbir zaman bitmeyen görevleri ana senaryo bitse bile oyunu uzun süreler boyu oynamanızı mümkün kılıyor. ve dawnguard, dragonborn, hearthfire gibi dlc'ler ile zaten hiçbir zaman bitmeyen oyuna yeni uzun soluklu görevler ekleyebilir yeni özellikler(yeni silahlar vs) kazandırabilirsiniz. haliyle bu kadar uzun süre uğraşınca yarattığınız karakter ile aranızda duygusal bir bağ oluşabiliyor. hele de saatlerce başında oturmak yerine benim gibi günde bir saat gibi periyotlarla oynuyorsanız oyunu çok daha uzun bir zaman dilimine yayarak daha da benimseyebiliyorsunuz.

  daha öncesinde gothic gibi serileri oynayıp beğenmiş biri olarak skyrim'in(grafik, gerçekçilik vs konulara hiç girmeden) oyun deneyimi konusunda çıtayı çok ama çok daha yükseklere koyduğunu söyleyebilirim.
 3. oyun içi diyalogları anlamadığınız zaman çok da zevk alamayacağınız .hatta bazen işleri sarpa sardıracağınız .görevin ne olduğunu bilmeden dağ bayır dolaşıp sonunda sıkılacağınız oyun .

  Elimde oyunu tamamen türkçeleştiren (menüler ,diyaloglar ,dükkan meyhane tabelaları vs .kitapları bile) bir yama mevcut . Linki paylaşmak yasak mıdır bilemiyorum .Kurallara aykırı ise birileri uyarsın
  skyrim türkçe yama indir ya da alternatif
 4. skyrim'in herhangi bir tavernasında dinleyebileceğiniz "dragonborn comes" parçasının (skyrim halk türküsü de diyebilirsiniz) bir kaç ay önce 2 tane güzel coverı yayınlanmış.
  * *
  ulgan