trt arşiv - youreads 1. Aziz Üstel'in sunuculuğunu yaptığı 1992 tarihli gecenin konukları programının 26. bölümünde özleyenler ahmet kaya'yı izleyebilirler. gencecikmiş... hala türkiye'de devlet televizyonlarına çıkabiliyormuş. onu ne çabuk kaybettik. aziz üstel hala bir gazetede yazıyor sanırım. engin noyan cidden enteresan bir dönüşüm geçirdi. islami konular üzerine konferanslar veriyor. şahika tekand kurucusu olduğu stüdyo oyuncuları ile hala Samuel Beckett oyunları sahnelemeye devam ediyor. ilknur bozkurt nerelerde hiç bilmiyorum emin olun. en son emel müftüoğlu'nun korkuyorum şarkısının klibinde görmüştüm galiba.

  trt'yi izlemeyeli bilmiyorum kaç yıl oldu. en son leyla ile mecnun için izliyordum sanırım. nereden nereye? vay be trt arşiv gerçekten çok iyi bir hizmet. sağ olsunlar.
 2. trt'yi yaptığı bu harika işten dolayı kınıyorum. ya kardeşim iki gündür bilgisayarın başından kalkamıyorum ya. edebiyat içerği bakımından çok güzel ancak barış abimizin 7'den 77'ye programını da koysalardı tadından yenmeyecekti. umarım eklerler.
 3. yetmez ama evet dedirten arşivdir.

  günlerdir karşısından kalkamıyorum. beni dünden bugüne zamanda bir yolculuğa çıkartıp, ruhumun derinliklerine sakladığım anıların kucağına bıraktı.

  gözüm hala pek çok programı, eski çizgi filmleri ve klasik ve de özlemle beklediğim dizileri arasa da olanların arasında kayboldum.

  öncelikle müzik programlarını biraz deşeledim. demek ki rock market ve pop saatini de bulsam neler olacaktı neler? elbette ki müzik yelpazesi ve anılarla müzik pek çok bölümüyle arşivde arz-ı endam ediyor, çok tatmin edici, benden söylemesi.

  ama en çok da ikinci yeninin temsilcilerini karşımda bulmak inanılmaz bir keyif oldu. cemal süreya, edip cansever, ece ayhan, ilhan berk ilk fırsatta izleyebildiklerim. öylesine naif, öylesine doyurucu sohbetler ki, şu anda yaşadığımız döneme lanet ettiriyor. (bkz: doğan hızlan)

  zamanın gözde yerli trt dizilerinin bölümlerine ulaşmak çok keyifli. kartallar yüksekten uçar, kavanozdaki adam, bugünün saraylısı,küçük ağa, aşk-ı memnu ve daha neler neler....

  ha bir de tabii ki (bkz: uykudan önce) ....
 4. yarın yayına başlayacakmış. yakın tarihimizi izlemek heyecanlı olacak. trtarsiv.com
 5. evimde internet olmadığı için ilgilenemedim ancak ilk tarayacağım program listesi.

  (bkz: silas)
  (bkz: tontonlarla ponponlar)
  (bkz: zil çalınca)
  (bkz: uçan kaz)
  (bkz: tele kutu (cenk koray) )
  (bkz: red kit) eski seslendirme kayıtları ( red kit'in bira ve sigara'yı bırakmadan önceki bölümleri trt'nin mozaiklenmesine kurban gider mi bilemiyorum)
  (bkz: başka olur ağalar'ın düğünü)
  (bkz: çalıkuşu) (aydan şener)
  (bkz: clementine)

  ve zeki müren'li 80'li yıllar yılbaşı programları
 6. ilk defa verdiğimiz vergilere değen bir iş yapmışlar.
  inşallah bunu da ellerine yüzlerine bulaştırmazlar
 7. yayına başlamıştır. çok iyi.
 8. videolari acamadigim arsiv. nedenini cozemedim. browser degisikligi yaptim ama yine de olmadi. arsive erisimde ulke kisitlamasi var mi diye merak ediyorum. dns ile oynamamiz gerekecek sanirim.

  baska sorun yasayan veya cozumu icin tavsiyesi olan varsa iletisime gecerse sevinirim.

  edit: suan da girebiliyorum, universitenin agindan kaynakli bir durumdu sanirim evdeki internetten sorunsuz girdim.