1. tübitak bursları akademisyenliğe adım atmış ama kendisine maddi anlamda zorda hisseden yüksek lisans, doktora öğrencileri ile projelerine kaynak arayan pek çok akademisyen ve araştırmacı için bulunmaz bir nimet.

    ne var ki aylardır burslarını alamayan bursiyerlerin yanında şimdi de bir türlü açıklanamayan burs sonuçları yüzünden bu bursların çıkmasına bel bağlayan bir çok insanı da mağdur olmakta. umarım yetkililer en kısa sürede adım atar ve mağduriyetler giderilir.
  2. tubitak burslari yandas akademisyenlerin yurtdisinda rahat rahat tatil yapmalarini saglayan olanaktan oteye gecememis bir duzenlemedir. istisnalar disinda tanidigin tum tubitak burslulari yurtdisinda 1 yil guzel bir tatil yapip 1 sayfalik raporlari ile ulkelerine donmektedir. devletin parasi ile gezip gordugu yerlerde yasayan kendi imkanlari ile akademik hayatlarina devam etmeye calisan insanlara da yukaridan bakmayi eksik etmezler. liyakata (!) dayali sistemlerimiz oldukca daha cok kisi suistimal eder ve bircok arastirmaciyi akademiye kustururler.

    sozum meclisten disari.