vokaliz - youreads 1. Vokaliz, 2004 yılında beş akapella müzik sever Atakan Güçlü Yörük (tenor), Cengiz Ünal (bariton), Gökçer Alp (tenor), Kerem Seven (bas) ve Tolga Gülen (bariton) tarafından kuruldu. Gruba 2011 yılında Umut Durmuş (beatbox) ve Mehmet Tıknaz (bas) katılmıştır. “Tek enstrümanları sesleri" sloganı ile müzik yaşamlarına başlayan Vokaliz, performanslarında hiç enstrüman kullanmadan makamsal Doğu Müziği ile Tonal Batı Müziğinin tür ve biçimlerinde birlikte sunmayı amaçlamaktadır.

  "Vokaliz" adlı ilk albümünü 2007'de Forte Prodüksiyon’dan çıkarttı. Grup ayrıca Ezginin Günlüğü Grubu’nun 25nci yıl albümü “Çeyrek” ve Üç Hürel Grubu’nun “Sonsuza Kadar” albümlerinde birer şarkı seslendirdi.

  Vokaliz, ülkemiz Senfoni Orkestraları ile de 2009’dan beri konserler ve temalı projeler gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar Aşkın Ensemble (2008 ve 2009), İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (2009 ve 2010), Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (2010), Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (2010, 2012) ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (2010) ile konserler veren Vokaliz bugüne kadar Artun Hoinic, Burak Tüzün, Cihat Aşkın, Ender Sakpınar, İbrahim Yazıcı ve Naci Özgüç yönetiminde senfonik konserler gerçekleştirmiştir.

  Kasım 2011 ile birlikte Vokaliz ikinci stüdyo albümü olan “Dinle Burayı!” yayınlamıştır. Dinleyiciler 70’ler, 80’ler ve 90’lardan bilinen parçaların Vokalizce seslendirilen bu albüm ile birlikte yine bir albüm içinde bir arada dinlenmesi pek olası olmayan müzik tür ve çeşitliliğinde popüler parçayı bir arada ve acapella olarak dinleme imkanı bulabilecektir.

  Vokaliz, halen çeşitli etkinlik ve özel organizasyonlarda performans sergilemeye, reklam ve jingle'lar hazırlamaya, yeni projeler üretmeye, akapella müziğini tanıtma ve yaygınlaştırmaya, farklı çalışmalara imza atmaya devam etmektedir.

  vokaliz resmi sitesi