yaşamak için sebepler - youreads 1. hayır intiharı şimdilik düşünmüyorum ama yaşamak için ne biliyim işte sabah yataktan çıkmak için falan da sebep bulamıyom...
 2. ölmek için sebep olmamasıdır
  gfy
 3. şuan için en büyük sebebim kız babası olup pazar günlerini kızım ve eşimle beraber bütün haftanın yorgunluğunu gidermenin hayalini kurmam.beni yaşamaya iten en büyük sebep bu hayal.bence insanların yaşama sebepleri de kurdukları hayallerdir.o hayallere ulaşabilme düşüncesinin insanın içinde yarattığı o tatlı his biraz olsun değer katıyor bu anlamsız karmaşalığa.
 4. felsefe yapmak, kabaca sorular sormak, irdelemek bir yere kadar faydalı olsa da bir yerden sonra zararlı. zararlı olmaya başladığı yer tam da bu sorularla başlar. malesef bazen soruları sorarken cevapları kaçırıyoruz. herkesin yaşamak için sebepleri vardır. görebilmek önemli.
 5. doğumla başlayan sancılı bir süreçtir yaşamak. bu süreci anlamlı kılan yaşamın içinin doldurulmasıdır bence. yaşlanmak ve yaşamak aynı şey değildir nitekim. günlerine insan olmak adına, bilinçlenmek, gelişmek ve geliştirmek adına bir şey katamıyorsa yaşıyorum dememeli insan. uzadıkça kısalan ömrün ne kıymeti kalır, bir başkasının gözlerindeki ışıltıya sebep olamadıkça?
 6. filmin sonunu merak etmek.
  mnb
 7. var mıymış diye bakmaya girdim ama yokmuş.
  ek olarak söyleyeceğim şudur hayat her şeye rağmen merttir istemiyosan sık kafana kurtul opsiyonunu her zaman sunmaktadır.
  kuz
 8. depresyon tedavisi görmüş biri olarak bu süreçten sonra bir cevabım olacağını düşünebilirsiniz ama;
  (bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
 9. sevmektir bana gore sebep. bi seyleri sevmek , illa birilerini degil. bi seyler yapmayi sevmek , birileriyle olmayi , bi yerlerde olmayi.
  bragi
 10. insanoğlu için bunu sorgulamak henüz erken