yay burcu - youreads 1. kızları çok neşeli, arkadaş canlısı, dobra olur. hatta bu dobralık genelde patavatsızlığa da kaçıyor.özgürlüğüne düşkün, baskıya gelemeyen tipler. biraz da erkeksi oluyorlar.kin tutmazlar ama öfkelendikleri anlarda ağzına geleni söyler, elinden geleni yapar. o anlarda etrafında bulunmamak lazım. :) genelde uzun boylu, atletik yapılı oluyorlar ve yönetici gezegenleri jüpiter'in şansı temsil etmesinden olsa gerek çok sevimli, el üstünde tutulan insanlar oluyorlar.

  en önemlisi de erkeklerinin aksine çok sadıktır.

  kardeşinizden önemli tavsiye: yay burcu bir kızdan hoşlanıyorsanız direkt gidip sevgili olmaya çalışmayın. çok büyük ihtimal bir kulp takıp gönderir. bunun yerine ne yapıyoruz?
  arkadaşı oluyoruz. friendzone olayı değil yalnız dikkat edin. arkadaşı olarak sizi tanıyıp, güvendikten sonra ufak ufak imalarda bulunuyoruz. bak ufak ufak ama. kafasına şüphe tohumları ekiyoruz. baktınız olumsuz bir şey yok, yine ufak ufak yürüyün. çok üstüne gidip bunaltmayın. mehter gibi iki ileri bir geri.
 2. batı astrolojisi burçlar kuşağında yer alan 12 burcun, çift karakterli yapıda olan dört burcundan birisidir. yılın 22 kasım ila 22 aralık tarihleri arasındaki süreci kapsamaktadır. yönetici gezegeni jüpiter, elementi ateştir. yunanca ismi toxotes; latince ve uluslararası çapta daha çok bilinen adı segittarius'dur.

  yay burcu olan insanlar, genel olarak ideallerine bağlı, özgürlüklerine düşkün, sosyal, uyumlu, enerjik ama aynı zamanda karmaşık ve değişken karakter özelliklerine sahiptirler.

  merak eden ve merak ettikleri şeylerin peşinde koşan, keşfetmeye çalışan insanlar olarak göze çarparlar. sosyal hayatta saf ve samimi yapıları ile dikkat çeken yaylar, yeni insanlarla tanışma konusunda açgözlü bir tavır içerisindedirler. genellikle karşılarındaki insanların da kendileri gibi saf ve samimi oldukları önyargısını taşırlar. tartışma ve iletişim hususlarında girişkendirler.

  yay burçları, eğer kafalarını iyi kullanır ve sahip oldukları potansiyelleri iyi değerlendirebilirlerse büyük başarılar elde edebilirler.

  birikim elde etme bakımından iki tür yay burcu insanı vardır. biri maddiyata, diğeri ise daha çok maneviyata önem veren yay burcudur.

  icat çıkarmakta bunların üzerine yoktur; geleneksel düşüncelerden ve geleneklere bağlı kalmaktan hoşlanmazlar. değişime açıktırlar. sorumluluk sahibi ve kendine güvenen karakterlerdir, ama - benim gibi - birçoğu da 30'undan önce tam anlamıyla olgunluğa erişemez.

  ayrıca;

  çin oyunları devreye girip batı astrolojisi mensubu 12 burç sisteminin içerisine 13. burç olarak (bkz: yılan burcu) nu sokmaya çalışmaktadırlar. yılan burcu, yay burcu'nu bölmek üzere dış mihraklarca oynanan aşağılık bir oyundur ^:gb^

  (bkz: diren yay burcu) (bkz: kimse segittarius'un gücünü test etmeye kalkışmasın)
 3. meraklı, heyecanlı, özgürlügüne, gezmeye, öğrenmeye, keşfetmeye bayılan tatlış insanlardır. uzun süre küs ya da üzgün kalmak ve özgürlüklerinin kısıtlanması çok onlara hitap etmez.
 4. gergin olurlar.
 5. biraz durağan kafası biraz donuk çalışan insanlardır. tanıdıklarım tabii.
  gizeh
 6. fazla çapkın olduğumuzu söyleyen yakından tanıdığım biri var. şöyle der;

  "yay erkekim benim, erkeğin yayından kızın terazisinden korkacaksın".