1. selamlarrr
  Eylül ayını baş döndürücü bir kahvaltıyla geçirdikten sonra sıra geldi Ekim ayının kitabını belirlemeye. Ekim ayının ilk günü saat 00.00'da sona erecek anketimiz. işte birbirinden güzel önerilerimiz.


  Murat Uyurkulak - Har (@birgaripcindi)

  Haruki Murakami - İmkansızın Şarkısı (@uvercinka)

  Ursulu K. Le Guin - Mülksüzler (@kamikame)
 2. İyi geceler tüm arkadaşlarım. Kasım ayının kitabı için anket aşağıdadır. Oy kullanma işlemi 31 Ekim gece yarısı sona erecektir. Katılımcılar her ay olduğu gibi bu ay da ister facebook üzerinden ister youreads üzerinden oy kullanabilecekler. Yalnız lütfen herkes yalnızca bir kitap için oy kullansın ki daha adaletli bir anket olabilsin. Youreads'ten oylarını bana mesajla bildiren arkadaşlarımın oylarını bu postun altına yorum olarak gireceğim. Anket sonrası görüşmek üzereee.

  Alper Canıgüz - oğullar ve rencide ruhlar (@muchmorelitizm)

  Milan Kundera - varolmanın dayanılmaz hafifliği (@carborundum)

  Tom Robbins - parfümün dansı (@alper kamu)
 3. selamlar hepinize tekrardan. ocak ayının anketi aşağıdadır. anketimiz 05.01.17'de gece yarısı sona erecektir. yalnızca bir kitap için oy kullanmanızı rica eder mutlu akşamlar dilerim. (kabul ediyorum otobüs muavini gibi oldum:) ) facebook üzerinden ankete oy veremeyen youserlar oy verdikleri kitabı buradan mesajla bana iletebilirler. onların oylarını facebooktaki ankete kaydedeceğim. sevgiler.

  şato - Franz Kafka (@pyschologist)

  büyük maymun - Will Self (@bayankahkaha)

  magnus - Sylvie Germain (@mitoz mayoz)
 4. oley be oleeyy sonunda sıra geldi bee

  bana kalırsa stefan zweig'in sabırsız yürek kitabını okumalıyız. kitabın isminin acımak olarak çevrildiği baskılar olsa da orjinalinden çevirisi sabırsız yürek'tir. acıma duygusunun insanı ne kadar zor ve girift durumlara sokabileceğini zweig abimiz kendi üslubu ile anlatmış.

  not: daha önceki birkaç kitapta internet üzerinden temin etme sıkıntısı yaşadık. bu kitap da kitapyurdu haricinde tükenmiş olarak gözüküyor. temin etmede zorluk yaşayacağımızı düşünüyorsanız oylama yapılmadan bana söylerseniz değiştirebilirim :)
 5. evvet efendim sıcak sıcak çıktı buyrunuz. şubat ayının önerilen kitapları aşağıdadır. lütfen yalnızca bir kitap için oy kullanınız. facebook grubuna dahil olmadığından ankete katılım sağlayamayanlar oy vermek istedikleri kitabı bana mesajla bildirirlerse ankete onların oylarını ekleyeceğim. anketimiz 31 ocak gece yarısı sona erecektir. sevgilerr.

  bunlar da mı insan - Primo Levi (@alper kamu)

  sabırsız yürek - Stefan Zweig (@bir acayip adam)

  kırmızı pelerinli kent - Aslı Erdoğan (@baobaplara dikkat)
 6. daha önce iki kere okudum. 3-5 kişiye alıp, hediye ettim. kesinlikle geri alacağımı açık seçik ve net bir şekilde söyleyerek 3-5 kişiye ödünç verdim ve geri aldım. hatta şu an, en son ödünç verdiğim kişi biz iletişimi kestiğimiz için iki aracıyla da olsa yeni geri gönderdiği için arabamın ön koltuklar arasında ki küçük dolapçığında yine zweig'ın satranç'ıyla beraber duruyor. oyumu da tabi ki, hakkında bu kadar lakırdı ettiğim kitaba, sabırsız yürek - stefan zweig'e kullandım ve önde gidiyor. dilerim kazanır ve tekrar okurum. kitap hakkında başkalarının düşüncelerini de okumak zevkli olacak.
 7. kitap yordam'dan da çıkmış, merhamet adıyla. ben can yayınları'na ve sahibine kılım, yordam'ı tercih edeceğim alırsam eğer link

  edit: ekşide falan yorumları okudum, güzel bir eser gibi görünüyor. klasik gibi klasik
 8. oylama sonucunda nisan ayını kitabı Peyami Safa'dan matmazel noraliya'nın koltuğu olmuştur. hepinize iyi okumalar diliyorum. görüşmek üzere.

  matmazel noraliya'nın koltuğu -- 11
  bir kuşun en iyi öttüğü yer -- 5
  hayırlı bir hata -- 4
 9. usta ile margarita kitabına baktım ve konusu bayağı ilgimi çekti. Okunması gereken bir kitap gibi duruyor :)