1. bugün itibarıyla yeni düzene geçmiş radyodur. yayın akışına buradan ulaşabilirsiniz.

  son durumda her gün 21:00-22:00 arasında radyo tiyatrosu dinletileri olacak. meraklılarına duyurulur. yeterince katılım olursa belli bir hava yakalanır diye düşünüyorum. radyo tiyatrosu için ayrıca bir alan açıp orada derli toplu halde yayın kayıtlarını kaçıranlar için paylaşacağız. bu akşamki dinletimiz: "bir cuma hikayesi" olacak.

  dj canlı yayınları dışında kalan saatlerde ise klasik müzik dinletisi sunulacak. o da bu akşam 19:00 itibarıyla başlayacak. radyonun asıl konsepti programlar dışında kalan zamanda klasik müziğe evrilecek. dinleyicilerin kitap okumaları sırasında rahatlıkla dinleyebileceği bir radyo olma hevesindeyiz. özellikle çok yakın bi zamanda android uygulamasını çıkınca kimileri için vazgeçilmez olacak diye düşünüyorum.

  şu an idareten 80'ler konsepti devam ediyor. bunların dışında yayın yapmak isteyen, orjinal fikirleri olan, program yapmak isteyen arkadaşlar olursa bana ulaşabilirler. radyonun sloganını oylama ile birlikte belirledik, konsepti bu doğrultuda slogana uygun hale getirmeye çalıştık. umarım "interaktif kültür radyosu" olmayı başarabiliriz. fikirlere ve desteğe açığız inceleyip görüş öneri bildirmenizde fayda var.
  abi
 2. birşeyler yapmak için çabalayıp emek sarfeden arkadaşları tenzih ederek belirtmek istiyorum ki, insanların huzurunu kaçıran ilgi budalalarının yaptıklarını onaylar bir tavırla programlarına dahil ederek -konuk almak demeyelim zaten 3-5 kişiyiz şurda- "nasıl oluyo bu trollük abi ya?", "senin ne zaman trolleyip ne zaman ciddi olduğunu nasıl anlarız?"muhabbetlerinin kahkahalar eşliğinde dönmesinden soğuyup uzunca bir süre dinlemeyeceğim oluşum.

  başarılıdır veya değildir, o konuya girmiyorum ama trollük dediğin şey badboy'un yaptığıdır, azrael'in yaptığıdır. dersin ki "bu çocuğun canı ölümüne sıkılıyor belli, insanların canını sıkmadan kendini eğlendirmek için sözlüğün içine sıçıyor, art niyetli olmadığını bilsem de basıyorum eksiyi geçiyorum."

  ama daha dün özgecan aslan başlığına "sabah sabah aklıma geldi ehueheu" yazarak iyice edepsizliği ele almış yazarın sesini işten dönüp kafa dinlerken açtığım radyodan evimin içinde yankılandıracağını sanıyorsan yanılıyorsun sevgili arkadaşım.

  ha bu durum umrunuzda olur mu ? olmaz. sizin umrunuzda olmaması benim umrumda olur mu? o da olmaz.

  kimsenin umrunda olmayacağına göre güzel güzel siz kendi bildiğinizi yapmaya devam edin, ben de kendi bildiğimi yapmaya.
 3. amatör ruhunu hep takdir ettiğim oluşum. fakat dj'lerin protestosunda az biraz profesyönellik olsa fena olmazdı. henüz bir protesto var mı onu bile bilmiyorum. grev mi var, eylem mi var, yoksa hepten iş bırakma mı var o da belli değil. tüm dj'ler grup halinde mi hareket ediliyor yoksa hepsi bireysel olarak aynı anda program yapmayı bırakmayı mı tercih etti onu da bilmiyorum. daha da önemlisi ben bu arkadaşların sorununun ne olduğunu bile bilmiyorum. grup halinde hareket ediliyorsa profesyonel olarak bir temsilci seçip isteklerini ve yaptırımlarını listelemeleri gerekirdi.

  bildiğimi açıkça aktarayım; dj'lerin yazdıkları eksileniyor ve kendilerine karşı bir gruplaşma olduğunu iddia ediliyor. bununla ilgili bir tespitim yok, kendilerinden de varsa bildirilmesini talep etmiştim gelmedi. yani birkaç kişi fake hesaplarla dj'lere mi saldırıyor? böyle bir şeyi ben tespit edemedim, varsa ispatı yine açığım.

  bir başka bildiğim şey ise "dj'leri destekliyorum" düşüncesiyle sitede aleni şekilde küfür hakaret eden kişiler vardı yasaklandı. olmayan bir kavganın hayali kahramanları, düşüncelerini ya da sanrılarını düzgün bir şekilde ifade etmemiş kişilere hakaret küfür etmiş yasaklanmış. olağan bir durum. bununla ilgili bir eylem mi var bilemiyorum.

  ve en önemli mevzu, her program yapan arkadaşla ilgilendim, belli yetkiler tanımladım. fakat bu işi yapmayacağını bile bana söyleme zahmetinde bulunmadılar. belki bir başka ekip kurulacak, belki kapatılacak, youreads fm üzerinde programlar veya djler kısımları güncellenecek. neyse bu da böyle bir anımızdır. emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür eder, diyaloga açık olduğumu belirtmek isterim.

  edit: konuşuldu, görüşüldü. yayınların değerli olduğu, meyve veren ağacın taşlandığı ve hiçbir iyiliğin cezasız kalmadığı ifade edildi. umarım devam etme kararı alırlar.
  abi
 4. eğer radyo tiyatrosu hergün tutarsa, bir zamanlarin arkası yarın`ı gibi fenomen şekilde takip edebileceğin radyodur.
 5. amatör olarak -benim bildiğim- youreads fm'e çok güzel katkı sağlayan dj'ler vasıtasıyla; gerek eğlenme amaçlı olsun gerekse tüneldeki hoş! sohbetlerimiz oldun sevdiğim bir yer.

  -di'li geçmiş zamanı kullanmayacağım, evet. bir kaç zamandır çekilir yer değil. çok affedin ama başka bir teşbih bulamadım, içine etmek diye tabir edilen bir söz öbeği vardır ya hani; hah tam da öyle sabote ediliyor.

  kaç yaşına gelmiş insanlar dönem dönem ergen diyerek aşağılayıcı bir tavırla sözde çocukluklardan şikayet ederler ya; yaşını başını almış tiplerin o şikayetlere malzeme olan hareketleri yapması kadar da komik bir şey yok. geçen hiç istemeden çok sevdiğim bir arkadaşın yayınından çıkıp gitmeme sebep olan sohbetler... cinsel açlık diyoruz yaa, işte orada zuhur eden durum da tam da budur. kim ne halt isterse konuşabilir, git istersen sanalda seviş-yiyiş ama öylesine nezih olmaya çalışılan bir ortamda gelip insanların huzurunu kaçıracak rahatlıkta yazıp çizme. sana bir şey söylendiğinde de bunu gırgırına ağzında dolandırma mesela.

  herkes farkında ve evet herkes rahatsız. özellikle kadınlar olarak uzuvlarımız üzerinden orada cinsel içerikli lafların dönmesini kınıyoruz! burası bir kültür sitesiyse orada kültürlü insanların barındığı ve sohbet ettiği sitenin bir kolu.. bunu pek çok kere dile getirdiğim içinde bugün burada yazmayı uygun buluyorum.

  dün geceden beri hakkımda yazılanları da okudum ama pişmişliğe tahammül edemiyorum. affınıza sığınarak ancak bu kadar seyreltip yazabildim, amiyane tabirlere yer vermek istemezdim. ama rahatszılığımız artık bilinsin ve herkes gerekiyorsa kendine bir çeki düzen versin. youreads fm, yourads 'in vitrinidir bir nevi. kötü lanse edilmesine ben tahammül edemiyorum bir yandan...
 6. www.youreadsfm.net de test yayınıyla hayatına başlamış olan oluşum. Yeşillendiriniz efendim.
 7. ^:selam^
  radyo tiyatrosunu okuyunca aklıma geldi; şiir programı olabilir mesela; bunu derken aklımda şairlerin kendi sesinden şiirleri var özellikle. yky yayınlarının şiir kitaplarının yanında verilen cdleri ile başlanabilir. onun dışınca genco erkal gibi bir değer de var halihazırda.
  onun dışında herhangi bir yerde yapılıyor mu bilmiyorum ama şiir gibi öykü dinletisi de yapılabilir. ama bunun için kaynak var mı bilemem.

  hayal ediyorum sadece.
 8. türkülerimle yayın aldım, meraklıları davetlidir.
  abi
 9. 2 kisinin ricasini kirmayan otello'nun yayini an itibariyle baslamistir.

  uyanik olan youserlar davetlidir. (*:sevim kos gabara var)
 10. bir önerim var hayatını kaybeden büyük sanatçılar için onların şarkılarıyla anma gecesi yapılabilir. mesela bugün için zeki müren sonra barış manço'nun ölüm yıl dönümünde barış manço, cem karaca, müzeyyen senar, kazım koyuncu vs. yapılsa güzel olur bence.