1. eskişehir - şelale park: meteoroloji nasıl olursa olsun (güneşli, yağmurlu, karlı...) günün her saatinde (sabah, öğlen, akşam, gece...) betonarme şehri güzel gösteren manzarasıyla oturup saatlerce muhabbet edilecek mekandır. bi istanbul'un meşhur çamlıca tepesi değildir ama görmemişlere (argo tabir anlaşılmasın) o etkiyi verebilir.
 2. ankara-seğmenler parkı. ankaradan sıkılmamak için gidin ve için orada.
  zepur
 3. istanbul- kahve limanı eminönü.

  iş çıkışı yarım kalan işlerinizi halletmek için, arkadaşlarınızla güzel ve kaliteli kahveler içmek için ya da ailenizle biraz nefes alabilmek adına tercih edilecek bir kaç yerden birisi burası.

  eminönü iskelesinden 5- 6 dakikalık yürüme mesafesinde, mısır çarşısının yanı başında. toplam da 4 şubesi bulunan kahve limanı sıcak kahvelerinin yanı sıra " cold brew " tekniğiyle hazırlanan soğuk kahveleriyle de güzel deneyimler kazandırıyor.

  fiyatlar makul buna emin olabilirsiniz. özellikle kalitesi ve lezzet oranına göre ucuz bir yer. ortalama fiyat değerlendirmesi yapmanız adına espresso single 6 türk lirası.

  meraklısına....
  sekiz
 4. Bangladeş, Dakka - emniyetli bir yer.

  Ciddiyim bu konuda. Kapısında silahlı güvenlik görevlisi bulunan bir otelden yazıyorum şu an. Belki bir fotoğraf eklerim buraya. 7 gün sonra İstanbul'a dönüyorum. Sesim soluğum çıkmazsa bilin ki pamuğa ihtiyacım olacak.

  edit: fotoğraf eklendi
  youreads yazısı da okunsun diye netlikten feda ettim =)
 5. istanbul, topkapı sarayı

  bir çıkıntı şeklindeki iftariye köşkü'nün diğer adıyla iftariye kameriyesi'nin içine girin. bir sigara yakın galata'yı, haliç'i izleyin. sonra hafifçe solunuzdan arkanıza dönün, havuzu göreceksiniz.

  kameriyeyi iftarını orada açan deli ibrahim yaptırmış. kadınlara düşkünlüğü isyanlara bile neden olan ibrahim'in yavrilari attığı havuz o havuz işte. gözünüzde canlanıyor mu?

  düşünsenize; tarih 7 ağustos 1648. sıcak, çok sıcak. ortalık cayır cayır yanıyor. sultan 1. ibrahim, damadı sadrazam tezkereci ahmet paşa, yeni sadrazam olacak isyanın lideri sofu mehmed paşa'nın önünde cellat karaali tarafından boğularak öldürülünce, kurtuluş yok demiş ve bir şekilde zamanda yolculuk yapmış. gözlerini açıyor ve havuzla kameriyeye komşu, çok kasvetli bulduğum bağdad köşkü'nde buluyor kendini. tarih 7 ağustos 2016. ortalık kavruluyor. kaç padişah ve cumhuriyet geçmiş üzerinden tabi, eşyalar değişmiş ama köşk aynı köşk. gülümsüyor, yırttık kefeni diyor içinden, kapıdan çıkıyor ve onun iftarını açtığı kameriye, yavrileri kovaladığı havuzun etrafı tal taşşak, baldırı çıplak turistlerle dolu.

  edit: fotoğraflar eklendi.
 6. ankara - sakarya caddesi akşam köftecisi

  adı yok, aslında mekan bile sayılmaz. saat 10 civarı sakaryaya seyyar tezgahlarını açan köfteci abiler bunlar. bir radyoda genelde zeki müren çalıyor arkada hep.
  bir varilin içine de sokağın ortasında ateş yakıp etrafına iskemle atıyorlar.
  siparişini verip ateşin başına oturup gelmesini bekliyorsun.

  bilhassa hemen ötesindeki malum caddedeki bir mekandan çıkıp da gelmişsen, her şeyin tadı daha güzel.
 7. erzincan-evin döner
  denizli- muhtar tandır
  ankara-peçenek döner
  çanakkale-sardalye balıkçısı
  gaziantep-küşlemeci halil usta
  adana-şeyhmus kebap
  nazilli-özkısmet pide salonu
  akhisar-kaptan kelle paça çorba salonu
  izmir-bizim lokanta (balık çorbası)
 8. giresun-dereli-mert alabalık (köftesi de şahane)
  gümüşhane-şiran-nuhoğlu alabalık
  amasya-yenice-gölbaşı tesisleri (kendin pişir kendin ye)
  edirne- aydın tava ciğer( ciğer sevmem demeyin bende sevmiyordum.şimdi hastasıyız.)
  istanbul-fatih-cihan derya balık (balık çorbası tavsiye edilir.)
 9. basima birsey gelmeyecekse
  riyad - chillies restaurant
  manama - bushido japan restaurant
  bangkok - hard rock cafe
  aydin - harbi lezzet (tostcu)
 10. izmir- izmir enternasyonal fuarı. salgın döneminde zaman geçirmek için ideal mekân. yiyecek ve içeceğinizi alıp keyifli zaman geçirebileceğiniz yerlerden.