• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.13)
law abiding citizen - f. gary gray
başrollerini ünlü oyuncular gerard butler ve jamie foxx‘ın paylaştığı law abiding citizen gerilim/aksiyon türünde bir yapım. filmin konusundan kısaca bahsedecek olursak; clyde shelton (butler) eşi ve çocuğu ile mutlu bir hayat süren bir adamdır. bir gün iki saldırgan shelton‘ın evine gelir ve onun gözleri önünde eşi ve çocuğunu öldürür. avukat nick rice (foxx) saldırganlarla bir anlaşma yapmıştır. mahkeme saldırganlardan birini ölüm cezasına çarptırırken diğerine çok az bir ceza verir. karardan hiç memnun olmayan shelton adaleti kendi elleriyle uygulamaya karar verir. artık tek bir amacı vardır; bu olayda suçlu gördüğü herkesi birer birer ortadan kaldırmak.
  1. orjinal ismini düzgün çevirecek olursak (bkz: law abiding citizen - f. gary gray) "yasalara uyan vatandaş" gibi bir isim çıkar ortaya. başrol karakterimiz clyde shelton abd yasasındaki boşluklardan canı yanmış bir vatandaş olarak, tek başına sisteme savaş açar. ve bu savaşı verirken kendisi de yasalardaki boşlukları çok iyi kullanmıştır.    !---- spoiler ----!

    öyle ki adamımız beraat kararı veren hakimeye hayatının ayarını vermiştir ve serbest kalmak yerine hapsi boylamıştır. tabi ki serbest kalmak istemediği için...

    !---- spoiler ----!

mesaj gönder