1. steam'in sonbahar indirim günleri. 29 Kasım 2016 tarihine kadar devam edecek.

  oyunları almadan önce o oyunun daha önce ne zaman ve ne kadar indirime girdiğine, bundle'a çıkıp çıkmadığına vs https://isthereanydeal.com üzerinden bakarsanız faydanıza olur. bazı oyunlar daha önce %75 civarı indirime girmişken şu an %50 indirimde mesela. ya da adamlar 2 ayda bir bundle'a veriyorsa oyunların, o oyuna şimdi 5-10 lira vermek yerine biraz daha bekleyip yanında 8-9 oyunlar birlikte yakın bir fiyata alabilirsiniz. ya da örneğin Dragon's Dogma - Dark Arisen oyununu alacaksınız diyelim. steam'e bakıyorsunuz ve fiyatın %60 indirimle 39,20 tl olduğunu görüyorsunuz. indirim fena değil ancak şu an https://www.humblebundle.com/monthly sitesinde aynı oyun, yanında -henüz açıklanmamış, 4-5 gün sonra açıklanacak olan- 5 tane daha oyunla birlikte 41 küsür lira'ya satılıyor. yani bu oyunu steam yerine humble'dan alırsanız 2 lira daha ekleyerek 5 tane daha oyun almış oluyorsunuz ki humble monthly de çıkan oyunlar da gayet kaliteli oyunlar oluyor.

  bu arada çeşitli kategorilerdeki ödüller için adaylarınızı belirlerseniz badge kazanabiliyorsunuz. ben şöyle bir şey yaptım:

  The “Test of Time” Award: Vampire: The Masquerade - Bloodlines (fahrenheit ve bunun arasında kalıp buna verdim)

  The “I'm Not Crying, There's Something In My Eye” Award: To the Moon

  The “Just 5 More Minutes” Award: Europa Universalis IV

  The “Whoooaaaaaaa, dude!” Award: Into The Gloom

  The “Villain Most In Need Of A Hug” Award: Papo & Yo

  The “Game Within A Game” Award: The Stanley Parable

  The “I Thought This Game Was Cool Before It Won An Award” Award: Rocket League (alpha ve beta süresince oynadım, sonra oyun çıkıp içine toxic community dolunca oynamayı bıraktım)

  The “Best Use Of A Farm Animal” Award: Stardew Valley (valve'ın sebebini anlayamadığım bir şekilde gözümüze soktuğu farming simulator 17'nin ödül alması için uydurulmuş bir kategori gibi geldi. "farming simulator olmadı goat simulator oldu o da olumlu" dediklerini düşündüğümden de stardew valley'e verdim oyumu)

  The “Best TV Series Game” Award: Game of Thrones - A Telltale Games Series (bu kategoriyi biz yazıyoruz, aklıma bu geldi bunu yazdım)

mesaj gönder