1. kendisi hakkında şurada doğdu, şuraları okudu şunları başardı gibi genel şeyler yazmak istemiyorum. biraz daha öznel bir yazı olacak galiba bu sefer.

  kendisi harikulade bir insan.

  ışığın gürültü ölçümünü birlikte çalıştığı öğrenci ekibiyle gerçekleştirmiş bir bilim insanıdır. direk ışığın gürültü ölçümünü gerçekleştirmiştir yazmadım çünkü kendisi her seferinde
  anlatırken " öğrencilerimle beraber " ifadesini kullanacak kadar düşünceli ve ince birisi.

  fizik konusundaki başarıları ve bilgilerinin yanı sıra aynı zamanda sanatla da ilgilenen birisi.
  metal dinleyip headbang yapabileceğiniz; bluesdan, jazzdan bahsedebileceğiniz bir profesör hayal etsenize ? bu profesör de fizik profesörü olsun!

  öğrencileriyle iletişimi muazzam seviyede. ben ki bir kere dahi dersine giremedim - şimdilik - ama kendisinden çok fazla şey öğrendim. sorularımı yanıtladı. ne zaman " hocam! " desem ilgisini ve alakasını eksik etmedi, sağolsun.

  bu seneki türkiye inovasyon haftası etkinliğinin sonunda kısa da olsa sohbet etme imkanı bulduğumda fotoğraf çektirmek yerine imzasını istedim. başı çok kalabalık olmasaydı bi kaç fikrimden bahsetmek istiyordum fakat nasip olmadı. bir dahaki sefere artık!

  gq 2015 senesinde men of the year - yılın sıradışı başarısı ödülü vermiş, az bile. men of the decade hatta century falan olsa yeridir.

  https://www.youtube.com/watch?v=wkcFfyOAEbk&t=639s

  üstteki linkte " yahu ışın kılıcı nasıl yapılır? " adlı tedx konuşması var, bi göz atıverin.

  spoiler: woody guthrie tişörtü ile fizik anlatıyor adam daha ne yapsın?

  bir hoca dumbledore olacak olsaydı o kişi mete atature olurdu galiba.

  şunu da söylemeden edemeyeceğim, hakikaten bize fazla bu adam. haketmiyoruz.
  neden derseniz linkini eklediğim videodaki konuşmanın 14:15 - 14:30 saniyeleri arasındaki seyircilerin sessizliği olayı özetliyor.

  kendisiyle bir kahve sohbeti edesim hatta Atomic, Mesoscopic and Optical Physics araştırma grubuna katılasım var ama bakalım yarın neler getirecek.

  sonsuz saygılarımla hocam!
  kuz

mesaj gönder