• youreads puanı (7.00)
  1. devrimci bir marşı taklit edip şovenist bir marşa çevirerek bahsi geçen "değerler"e hizmet ettiğini sananların zavallığını gösteren marştır. daha once benzerini çav bella için yapan islamcılar vardı.

    faşizm ve onun yağdanlığı militarizm sanata ve sanatsal üretime düşmandır, müzikten anladığı da marştır. finans kapital 3.dünyada şoven biata ve örgütsel kırıma hizmet eden devletlere ihtiyac duyar, askerin vatanı için kutsal bir görev ifa ettiği sanrılarını pekiştirmek için yapar bunu. devlet var olsun hükümetler yaşasın cepler dolsun, halk ölsün ve kimse konuşmasın.

    son zamanlarin popüler asker-polis dizileri nefret söylemini pekistirmek ve düşmanlığı arttırmaktan, barıştan uzaklaşmaktan başka bir işe yaramıyor. büyük devlet olmayı kendinden başka sesi çıkan her canlıyı yok etmek ve sayıca egemen millet olmayı bir varoluş amacı haline getirmek sanan ve insanlığin geldiği noktada utanç kaynağı olan bu kafanın kendi vatanına verdiği zararı "düşman" gelse veremez.

    sermaye havayı koklar ve satılacak olanı siz istemeden önünüze koyar, en primitif duygulara hitap eder, yönetimler
    eliyle itibarlaştırılmış egemen cahilliği kullanır, milliyetçilik bunun için biçilmiş kaftandır, asker dizilerini burdan okumak gerekir.

mesaj gönder