• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
pürüzlü mükemmellik - mehmet r. doğan, yiğit ahmet kurt
friksiyon nedir?
fizikte, “bir yüzeyin ya da bir nesnenin, bir noktadan diğerine hareket ettiği sırada karşılaştığı direnç, sürtünme” anlamına gelen friksiyonu, hareket etmemizi zorlaştıran, engelleyen, erteleyen kuvvet olarak da tanımlayabiliriz.
kullanıcı deneyimi ve dijital pazarlama uzmanı mehmet r. doğan ve finansal analiz alanında uzman yiğit ahmet kurt, dijital hayatlarımızda tahammülsüzlük duygusuyla yanıt verdiğimiz “friksiyon” olgusunu hem açıklıyor hem de bambaşka bir gözle bakıyor. friksiyonun ve hız tümseklerinin, aslında insanların doğasına ait olduğunu, hayatlarımız ve iş yaşantımız içinde önemli bir yer kapladığını anlatıyorlar. yazarlara göre “maraton koşmak, everest’e tırmanmak veya bir konuda uzmanlık kazanmak gibi zorlu bir yolun sonundaki heyecan ve mutluluk, o yolculuğun içindeki pürüzler ve friksiyon sayesinde hissedilir. sonucu değerli hale getiren de süreç içindeki tahmin edilmeyen ekstra adımlar, görünmez engeller, bizlerin durup, düşünmesini sağlayan küçük detaylardır… amaç tüm pürüzleri ortadan kaldırmak değil… kötü olanları yok edip, iyi olanları bile bile sürece dahil etmek… yani pürüzlü mükemmellik yaratmaktır!”
engelleri ve pürüzleri akıllıca değerlendirerek; olası sorunları önlemek, kaliteli bir deneyim ve aktif tüketici grubu oluşturmak, doğru karar vermek ve verdirebilmek, düşünce sürecini ve inovasyonu hızlandırmak, zaman ve başarı algısını değiştirmek ve nihayetinde hızlı ve öfkeli hayatımızda yavaşlayarak hız kazanmak mümkün!
(bilgiler kitapyurdu.com'dan alınmıştır.)
  1. kitap doğru kusurlara sahip olmayı anlatan küçük hikayeleri, akılda kalıcı ve akıcı bir şekilde bizlere sunuyor.

    pazar kahvaltıdan sonra kahvenizi içerken başlayacağınız güzel bir kitap.

mesaj gönder