• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.64)
nymphomaniac - lars von trier
2013 yapımı iki bölümlü dram film. başrollerinde charlotte gainsbourg, stellan skarsgård, stacy martin, martin solibakke, shia labeouf, jamie bell, christian slater ve connie nielsen'ın yer aldığı filmin kısa bir sürümü 25 aralık 2013'te danimarka'da gösterime girdi. türkiye'de 14 mart 2014 tarihinde ilk bölümü gösterime girmesi planlanan film rayting değerlendirmesi yapan kurul tarafından yasaklanmıştır.

birinci bölümde erkek düşkünü bir kadın olan joe’nin (charlotte gainsbourg) hayatını konu ediniyor. seligman (stellan skarsgård) soğuk bir kış gecesi, joe’yi sokakta dövülmüş bir halde bulur. onu evine götürüp yaralarını iyileştirirken, jeo geçmişinden bu yana kendi erotik hikayesini anlatmaya başlıyor.
 1. !---- spoiler ----!

  j: mutlu musun?

  s: ilk önce sağ elimin tırnaklarını kessem de evet mutluyum.

  j: ???

  s: ben insanları ikiye ayırırım: önce sol elinin tırnaklarını kesenler ve önce sağ elinin tırnaklarını kesenler. önce sol elin tırnaklarını kesenler kaygısız ve hayattan zevk almaya meyillidir. otomatikman önce kolay işi yapar zor olanı sonraya bırakırlar. sen hangisisin?

  j: ben kesinlikle ve her zaman önce sol elimin tırnaklarını keserim. bu bir seçim değildir. ilk olarak hep zevkin peşinden giderim. sol el bittikten sonra geriye sadece sağ el kalacağından en kolayı gene sağ el olur.

  s. hmm. hiç bu şekilde düşünmemiştim.

  !---- spoiler ----!

  repliğiyle beni benden almıştır

mesaj gönder