• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
hayali yerler sözlüğü - gianni guadalupi, alberto manguel
alberto manguel ve gianni guadalupi’nin hazırladığı hayali yerler sözlüğü yky tarafından yayımlandı. çin’den peru’ya bütün dünyadan, bütün çağlardan, yazıdan ve sahneden seçilmiş 1200’den fazla ülke, ada, yapı, yer; 220’den fazla harita ve resmin yer aldığı kitapta neler yok ki: dünyadaki ünlü yolların tatil yaptığı, ancak kötü şöhret sahibi yol-döverlerin vahşi saldırılarına uğradığı odes adası; yaşlı bir goril olan sekizinci henry ve onun goril karılarının afrika-tudor karışımı bir konakta yaşadığı thames-üzerindeki-londra; tek sakini devasa bir örümcek olan boş oda pauk; jacqueline susann’ın bütün eserleri ve pierre cardin’in gardrobu gibi insan ruhunun en harikulade ürünlerinin saklandığı nimpatan; demirden yapılma, yumurta biçiminde bir şehir olan, bisikletli tatar’ların kalesi malacovia...”
  1. alberto manguel ve gianni guadalupi'nin ortak çalışmasında ortaya çıkarılan iki ciltlik bu dev eser edebiyat ve sinema tarihinin ortaya çıkardığı her türlü fantastik yeri referans alıyor. unutulmaz pek çok eserde karakterlerin dolaştığı yerleri, kokladığı nesneleri tekrar anlatırken henüz hiç duymadığınız diğer enfes fantastik yerlere de götürüyor okurunu.

    bu yolculuk belki de olağanüstü masallardan bu yana bir okurun kaçışını sağlayan fantastik diyarlara en kapsamlı yolculuk olurken şaşırtıcı pek çok yeni yere rastlayacaksınız.

    nereden bakarsanız bakın hayallere ulaşan bir rehberin önderliğinde sayfaları geçtikçe başlayan yeni yolculuklar iştahınızı açacak.

mesaj gönder