1. dün geldin, sen hayırdır tepkisi alabilirim lakin acaip dikkat çekici bir durum. anket başlıkları haricindeki başlıklara pek rabet olmuyor gibi gözüküyor dışarıdan bakınca.
 2. yazar göçü ile ekşisözlük klonu olmaya yaklasmasi sebebiyle olusmus duskunluk
 3. sebebi insan doğasıdır kanımca. insan, doğası itibariyle kendini göstermek ister, kendi hayatını başkalarına anlatmak, kendini tanıtmak ister. anket başlıkları da bunun için bulunmaz fırsat. hemen bir cevap ile "bakın ben de şöyle yapıyorum, bu konuda ben şöyle düşünüyorum". ama bu kesinlikle kötü bir şey değil, eleştirmiyorum. kaldı ki en başta ben yapıyorum bunu, inkar etmiyorum. bu şekilde insanlar birbirlerini tanıyıp kaynaşıyor. başkasının yazdığı bir şey bakıyor ki ortak ilgi alanı, tanışmaya vesile oluyor. bir bakmışsınız bir ilişkiye doğru yol alınmış*. yani sonuç olarak insanlar doğaları itibariyle anket başlığına kız bulmak için yazıyor. eved, kız.
 4. benim de dikkatimi çekmiş hadise. ben şikayetçi değilim ama görmek istemeyenler için profilden seçilen kategorilerden başlıkların gündemde görünmemesi sağlanabilir. isteyen anket kategorisini çıkarır, isteyen sporu, siyaseti.
 5. ekşi sözlüğü sadece anket doldurmak için kullanan yazarlar topluluğu. şu an sitedeki en popüler 25 başlıktan 16'sının anket olduğunu göz önüne alırsak buraya da hoş gelmişler.
 6. var ise dahil olup olmadığımı bilmediğim güruhtur...

  umarım değilimdir...
 7. tum samimiyetimle açık mektup yazmak istedigim kisilerdir. *
  canlarım abilerim ablalarım güzel kardeslerim. ankete yazmadan once acip 3sayfa okuyor musunuz ne cevap verilmis diye? okuyabiliyor musunuz yani? su an okudugunuz kitabi oraya yazarsaniz kimsenin haberi olmaz ama basligini acip yorumlayin kitabinizi mesela.. bakin nasil okunacak..

  yazar diyoruz kendimize ya; yazarin istegi okunmak degil midir? ben yazmak icin yaziyorum okunmasam da olur diyen ukala bir yazari hangi okuyucu ne kadar sevebilir?

  lutfen artik birakalim bunu. artik herkes yazmasi gereken 5iletiyi yazdi ve youser oldu. artik youser olarak kendine ve youreadse faydali seylere yonelsin. buranin ileti dolup taşması ne yazana ne baskasina olumlu bir sey katmiyor. aksine kalite dusuyor.

  eksiden gelenlere hep olumlu baktim. burayi gelistirmeeye yardimci olacaklarini dusunuyorum. ama herkes burayi begendigini soylemedi mi eksiyi kotulerken? neden simdi bu eksiye donusturmeye calismalar veya eksiye donusmesine katkida bulunmalar?

  bakin burasi henuz 1yillik gecmise sahip. bilgiye aç. yazilacak o kadar cok sey acilacak o kadar baslik var ki... neden bos islerle ugrasalim di mi...

  lutfen artik buna bir son verin. nereden niye geldiginizi unutmayin.
  hosgelmissiniz. ama sizden sonra geleceklerin de burayi hos bulmasina musaade ediniz.

  tum samimiyetim ve sevgiletim ile...
  dean.