1. danimarka menşeili bira markasıdır. (bkz: liverpool) formasındaki reklam yıllardır aklımıza kazınmakta ve belki de bu yüzden daha çok sevmekteyiz bu birayı.

    türkiye'de satılan diğer biralara nazaran daha acı tadı vardır ki bu benim için herşeydir...
  2. 1847 yılında danimarka'da üretimine başlanan bir bira markasıdır. geleneksel alman birası tarzında üretim yapan firma, jacob christian jacobsen tarafından kurulmuştur. adını ise onun oğlu carl jacobsen'den almıştır.

    carlsberg, 2001 yılı itibarıyla dünyanın en büyük bira üreticileri arasına girmiştir. ingiliz futbolunun en büyük kulüplerinden liverpool fc'un ana sponsoru olmuş, kulübün kazandığı başarılar carlsberg'in adını daha yaygın hâle getirmiştir. bu dönemde "part of the game" sloganıyla, futbol maçlarını yayınlayan pub'ların vazgeçilmezlerinden birine dönüşmüştür.

    hafif ve aromalı, bir diğer ifadeyle içimi kolay ve lezzetli bir biradır. metal kutu ile şişe arasında içeceğin içimi ve muhafazası bakımından fark olduğundan, 33 cc'lik ve 50 cc'lik şişelerde satılanları metal kutularda satılanlarına nazaran çok daha kalitelidir; biraya bakış açınızı değiştirir. carlsberg biralarının türkiye'deki dağıtıcısı (bkz: türk tuborg a.ş.) dir.

    aynı zamanda, danimarka'nın başkenti kopenhag'ın simgelerinden biridir.