• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
fantastic beasts and where to find them - david yates
new york'taki gizli cadılar ve büyücüler topluluğunda yazar olan newt scamander'ın, harry potter'ın okulda henüz onun kitabını okumadan 70 yıl öncesindeki maceralarını anlatıyor.
 1. trailer

  güzel film olacak gibi gözüküyor.

  vikipedi'den:

  warner bros, 2013 yılında kitabı 3 filmlik bir seri olarak sinemaya aktarmayı kararlaştırdı. stüdyo, filmi yönetmesi için son dört harry potter filminin de yönetmeni olan david yates ile sözleşme imzaladı. warner bros, filmin senaristliğini ise ilk defa, tamamen rowling'e bıraktı.

  ilk filmin çıkış tarihi ingiltere için 18 kasım 2016 olarak belirlendi. ikinci film için 2018, üçüncü film ise 2020 olarak planlandı.
 2. harry potter serisinden daha da eğlenceli olabilmiş bir filmdi. her ne kadar büyüden canavarlardan bahsetmiş olsa da film içinde akış olağandı, her şey normalmiş gibiydi. 3d için sanıyorum gördüğüm en iyi çalışmaydı atta bi ara güve yaklaştı yaklaştı burnumuzun dibinden göz kırptı, başka sahnelerde de kafamızı gözümüzü korumaya çalıştık. devam filmleri de gelecek gibi bitti. fantastik film sevenlere tavsiye edebilirim.
  abi
 3. orjinalinde hogwarts'ta ders kitabı olarak okutulan kitabın yazarı olan newt scamander'ın başından geçen bir macerayı anlattığı film.
  !---- spoiler ----!

  evet ileride kadınla evleniyorlar.

  luna torunla evleniyormuş, torun değilmiş.

  !---- spoiler ----!

  blogumda bir inceleme yazısı yazdım. okumak isteyenler için tık tık