1. daha mutlu yarınlar için buraya götürebilirsiniz
 2. dost kitapevinin önünde olur
 3. döviz bürosundaydı...
  'canım tl yerine dolar almışım yanıma hay aksi ;)'
  hayır yani etkilenmedim diye mi terk edildim?
 4. ilk buluşmanın olmaması sorunsalı.
 5. benimkiler genelde saçma sapan oluyor.

  mesela ilk, ilk buluşmam yani bir kızla ilk kez buluşmaya gidiyorum. kız hemşire, ameliyat olan dedeme refakat ederken tanışmıştık. :d

  neyse ilk buluşma ramazan'a denk geldi. ikimiz de niyetliyiz. bir yere oturup çay falan içemedik haliyle. ben de normal arkadaşlarımla yaptığım gibi kıza tüm beyazıt-eminönü civarını dolandırdım. bir ara gülhane'de oturduk. çingen ablalar geldi zorla gül satmaya çalıştılar. he bu arada ben kıza tek bir gül alıp gitmiştim. üstelik de çiçekçiden yani böyle dükkan falan vardı, vergi levhası... paraya kıydım yani. çingenler yapıştı en son kız çıkarıp para verdi öyle gittiler. :d

  iftara yakın yemek yiyecek yer aradık ama her yer dopdolu. ben de ist. üni. fen-edebiyat binasının oradaki esnaf lokantlarından birine götürdüm garibimi. mekandaki tek kadın o düşünün. hani leyla ile mecnun'da mecnun leyla'yı erdal bakkal'a götürüp tavuk döner yediriyordu ya, öyle bir şeydi. tabii ben yine paraya kıydım porsiyon iskender ısmarladım. :d kız bitiremedi yemeği, onun tabağı da ben bitirdim. :d :d

  yemek faciasından sonra akşam namazı için sultan ahmet'e gittik. kızın çantasından telefonunu çalmışlar. hattı kapattırmaya falan uğraştık bir de.

  her ne kadar böyle kötü başlamış gibi görünse de o günü atlattık ve yıllar geçti. şimdi doğacak bebeğimize bu hikayeleri anlatmak için bekliyoruz. :)


  şaka lan şaka ne bebeği, kız bir daha aramadı. :d :d

  not: bazı arkadaşlar mesaj attı "kıza acıdım!" diyorlar. haklılar ben de acıyorum lan, çok yazık oldu. kız benden sonra namazı bıraktı, tesettürlüydü, açıldı. kim bilir artık iskender de yiyemiyordur.

  not 2: evet gerçekten kızın tabağındaki yemeği de yedim. o neyse de tabağı sünnetlemesem iyiydi. oğlum ocurçluydum lan ne yapayım?

  not 3: herkesin garibine gitmiş. kendi adıma üzüldüm, yalnız değilimdir diye teselli ediyordum kendimi. :)

  bir tane daha anlatayım madem: yine bir ilk buluşma hanım kız sakarya'da örtmen. üsküdar'da buluştuk. kızımızın doğum günü saçma sapan bir doğum günü hediyesi verdim. ne olduğunu söylemek istemiyorum. :)

  sonra bu zavallıya da üsküdar turu yaptırdım. sokak sokak dolandırdım. bu sefer ramazan değildi aç aç gezmedik hiç değilse. yalnız aralık ayıydı, hava cidden soğuktu. üstüne bir de yğmur başladı. hani bir ara üsküdar'da dolmuşlar yüzüyordu ya, işte öyle bir yağmur. romantizm olsun diye kız kulesine götürdüm arkadaşı. it gibi ıslandık. oradan dönünce yine romantizme devam ettik. hani donuna kadar ıslanmak derler ya, işte tam olarak donuma kadar ıslandım. ayaklar vıcık vıcık su, pantalon su içinde ve dediğim gibi don da gitmiş.

  zar zor bir taksi bulup capitol'e gittik. migros'tan don aldım. sonra bir mağazaya gidip pantolon aldım üstümü değiştim falan. hani bir mallık ettim ıslandım falan da, neden kıza don değiştirdiğimi söylediğimi çözemedim hala. bilmesi şart değildi sanki. :) sonra kızı sakarya'ya uğurladım.

  önceki buluşmanın aksine bu seferki buluşma mutlu sonla bitti. :) 2 ay önce onu gelinlikler içinde görmek nasip oldu. :) hatta burada da paylaşmıştım. (bkz: eski sevgilinin evlenmesi)

  evet, o kadar olaydan sonra benle evlenecek değildi herhalde. :d
 6. benimkisi de ankara'da devlet yurdunun bahçesinde olmuştu. 4 sene önce karma yurt vardı. çıktık bahçeye, yarım saat yürüdük, sohbet ettik, kahve içtik karton bardaklarda. birbirimize çok merakliymış gibi durmamak icin yarim saat yürümüştük sadece. artik nasil merakli degilsek 4 yıl oldu hala sevgiliyiz :)))
 7. 8 yaşındaydım ve çok aşıktım ona. kıştan yaza terfi etmiş bir aşktı benimkisi. onu görünce içimdeki helyum dolu balonlar bir bir patlıyor, acıyla karışık farklı bir haz veriyordu, tıpkı aşk gibi. sonra onun da içinde benim için baloncuklar patladığını öğrendim, çok mutluydum. kumsalda buluşmuş, birbirimize utangaç gülücükler fırlattıktan sonra da bisikletle gezmiştik. masumiyet buydu. ne güzel, ne beyaz günlerdi. ah çocukluğum, en özlediğim...
 8. onsekiz yaşımdayım ve müthiş heyecanlıyım. ortada bir şey yok, ilk okul arkadaşıyız fakat lise boyunca sohbetimiz sürmüş. üzücü bir takım şeyler olmuş ve yakınlaşmışız farketmeden, hiç anlamadan.

  uyku tutmadı, cevizli'de dayımlardayım. 1'de buluşacağız, haydarpaşa'da. ben 8'de evden çıktım duramıyorum ki evde. yolda aklıma daha önce ettiğimiz sohbetlerden bekletilmekten ne kadar müzdarip olduğu geliyor,"beni bekletmeyen ilk adamla evleneceğim." mesajı beliriyor gözümün önünde, gülümsüyorum.
  o zamanlar banliyö trenleri işliyor elimde telefon, mesajlarını okuyarak salına salına gidiyorum haydar'a.

  10'a yaklaşıyordu saat vardığımda. kimsecikler yoktu görünürde, tren istasyonunun arkasına doğru yürüyüverdim zira o, zambakları çok severdi zaten fazla olmayan paramın bir kısmını severek vereceğim bir çiçekçi aradım 1 saat kadar yürüdüğümü hatırlıyorum her yer kapalı neden kapalı olduğuna dair fikrim yok. buket zambak vardı elimde ve harika duruyorlardı.

  saat onbir buçuğu bir parça geçe tekrar haydar'da olmak üzereydim, tren istasyonu yolu üzerinde bir kalabalık, zaten gruplar halinde insanlar görmüştüm yol boyunca. önlerinde bir pankart kalabalığın eninde uzanıyor cart yeşil, sarı ve kırmızı ile bezeli bdp kadın kolları. elimde koca çiçekle beni görmeleri sebebiyle sanıyorum bir alkış kıyamet koptu ki sormayın, o kadar basket oynadım, futbol oynadım voleybol oynadım davul çaldım öylesi bir kalabalık tarafından ilkkez kucaklandım 1 eylül dünya barış günü'nü eda etmek için toplanmışlar.
  bankların en birincisine oturdum. kavurucu sıcağın altında arch enemy tişörtüm, uzun-kıvırcık saçlarım -o zamanlar saçlarım var- sağ bileğimdeki havlu bileklik ve onun altında, para koleksiyonumun en nadide parçası ve hemen sağ taraftaki büfeden aldığım su, sakız ve motor iskelesi önündeki simitçiden aldığım ve ısırmakta olduğum simit sanırım tamamım. 1'de buluşacağız fakat biliyorum ki en az yarım saat erken gelecek.
  su şişesinin kapağı ile zambaklara su çalarken kendimi balıkçı gibi hissettiğim de doğrudur.

  ve geldi.

  bez ayakkabı, ispanyol paça yumuşak-bol bir kot, pembe-yavruağzı bir tişört üzerinde yıldızlı bronz bir kolye, harikulade güçlü, güneşte çıtır çıtır kızaran ateş kızılı saçlar, yem yeşil gözler vurulduğumu itiraf etmem gerek, çok güzeldi.

  güneş bizi rahatsız edene kadar, belki de daha fazla oturduk konuştuk, kadiköy'ün içine gidelim mi diyiverdim.
  yürüyoruz, bizi çok yakıştıran bir gülcü abla çıkageldi nereden olduğuna anlam veremedim herkesin başına gelmiştir, "abi be, ablamı sevindir çok yakışıyorsunuz allah bozmasın." garibim, mahçup bir halde elindeki zambağı göstermeye çalışıyor çoktan gülü de tutuşturdum eline.
  ilerliyoruz, haldun taner'in arkasında olaylar patlak verdi; biber gazları, gaz bombaları silahlar nasıl da korkuyordu.. sanırım sayılı pişmanlıklarımdandır onu çatının altında bırakıp insanlara limon suyu yetiştirmeye çalışmam, şimdiki kafam olsa yanından bir saniye bile ayrılmazdım.

  otobüs durağı tarumar edilmiş, ortalık biraz durulmuş olsa da her yer kırık dökük içinde birbirlerine saldıran insanlar, polis, ağlayan kadınlar tam bir bilgisayar oyunu gibi idi her şey. demiryollarının otoparkı'nın uç tarafından tabiri caizse götüm götüm istasyona ulaşmaya çalışıyoruz tel örgülerin altından geçmeler sürünmeler ne eğlenmiştik.
  bostancı'da inip beer's'a oturduk, sakince konuşup hediyelerimizi verdik, bana süper bir öykü yazmış ve bir iksir şişesinin içine mantarıyla mühürlemiş zamanında o kadar açıp okudum ki, yazıları silindi silinecek korkuyorum -belki yazı vesile olur bitirince gider okurum.- açıp okumaya.

  tam beş yıl olmuş. şimdilerde "ayrı" olsak da beş yıl dahi geçse bu kadar keskin hatırladığım için kendisini çok şanslıyım ve aynı oranda şanssız, sanmıyorum ki bu saatten sonra bunun yanından, kıyısından geçecek önemde birisi olsun hayatımda.
 9. geçen gün internette tanıştığım birisi ile buluştum (gayet arkadaşça bir şekilde) gram bi heyecan yok zaten bir süredir konuşuyorduk, tunalıda buluştuk, yemek yedik, kahve içtik, yürüdük.. valla ne garip konuşacak konularımız hiç bitmedi, eğlenceliydi.. ama aşırı hızlı konuştuğu için beni biraz yordu sonlara doğru.. sonra ayrıldık falan kafam dağıldı iyi oldu. ama bu arkadaşça şeylerden de bıktım artık sözlük, ben artık bi flört edeyim bi date tadında bir şeyler istiyorum bu hayattan.  edit: date diyince çok dejenere görünüyorum ama kafamdaki şeye tam bir türkçe karşılık bulamadım.
 10. toplamda en az iki buluşma olması halinde mümkün olan buluşma ^^