• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
lion - garth davis
5 yaşındaki hintli bir çocuk ağabeyinin geri dönmesini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır. o uyurken trenin yola çıkması sonucu küçük çocuk uyandığında kendini evinden kilometrelerce uzakta bulur. artık kayıptır ve eve nasıl döneceğine dair bir fikri yoktur. kendini calcutta'da bulan küçük çocuk büyük mücadelelerden sonra avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. ancak ailesini bulma isteği giderek bir saplantıya dönüşür. elinde hiçbir şey olmadan ilerlemeye çalışan genç adamın içindeki çaresizlik zamanla hayatını da etkilemeye başlar...
filmi başrollerinde dev patel, rooney mara, nicole kidman ve david wenham gibi güçlü isimler yer alırken, filmin yönetmenliğini ise garth davis üstleniyor. (beyazperde.com'dan alıntıdır)
  1. bu akşam izlediğim çok çok güzel film. gerçek bir olaya dayandığı için genel seyirci karşısında, hindistan koktuğu için de benim karşımda zaten avantajlı konumda olan bir filmdi fakat bu "torpiller" olmadan da kendini ispat edebilen bir film.

    2 saat hiç geçmesin istedim. kardeşimle gittiğim için ağlamamak için kendimi de zor tuttum. ama kederimden bira içiyorum şu an.

    bu arada film 6 dalda oscar odayı. hepsini alsın bence. lütfen öyle olsun çünkü.
  2. sinemaya gidip rastgele seçip girdiğim ve çok başarılı bulduğum film. izlenmesini dehşetle tavsiye ediyorum. gerçek bir hikayeye dayanması kesinlikle etkisini 5 kat arttırıyor. yalnız ilk yarı ikinci yarıya göre daha ağır ilerliyor ama ikinci yarı filmden tüm beklentileri karşılıyor.
  3. gerçekten var mı böyle bir hayat, insanların hayatında ne kadar ekstrem şeyler olabiliyor diye hayrete düştüğüm film. galiba her filmde olduğu gibi son sahnelerinden filmin geneline göre daha çok etkilendim ben.