1. burda da vuku bulandır. insanlar odunla dayak yese "ama ağacın dallarını koparıyorlar " diyecek amiplerle dolmuş.
  zaten bu olayı yapanları "yok buna gülmeyin çünkü bik bik bik" tarzı yazılarından tanıyabilirsiniz.
 2. bu yeni nesil lisanı nı bi ben mi anlamıyorum "duyar kasmak" acaba bu ne ola ki diye düşünüyorum
 3. bir sıfat olan duyar kelimesi duygulu, hassas anlamına gelir. kasmak kelimesinin güncel türkçe sözlükte bulunan anlamları sırasıyla şöyle:

  1. kasları gergin duruma getirmek
  2. kısaltmak
  3. daraltmak
  4. bölmek, ayırmak
  5. baskısı altında tutmak

  ama kasmak kelimesi burada geliştirmek anlamında kullanıyor yanılmıyorsam. çocukluğunu internet kafede harcamış, online oyunlar ile büyümüş nesil kullanıyor daha çok bunu. daha doğrusu çıkış noktası orası. o oyunlarda karakterler geliştirilirken başında çok zaman geçiriliyor. yani anladığım kadarıyla dolaylı olarak fazla duyarlı olma anlamı katıyor burada kelime grubuna "kasmak" kelimesi.

  bir insana duyarlı olduğu için kızmak, duyarlı olduğu alanı kategorize etmek, mantıksız bulmak, gereksiz görmek bir algı problemidir. algılanan her şeyin en ideal şekilde algılandığını iddia etmek üzerine kuruludur. halbuki her durum her insanda farklı algılar yaratır, çoğunlukla. örneğin futbol bazıları için üzerine saatlerce konuşulacak bir şeyken bazıları için top peşinde koşan insan yığınından ibarettir.

  bir insanın dişleri soğuğa fazla hassas diye ona kızmak ne kadar mantıklıysa, size absürd ya da gereksiz gelen bir konu hakkında duyarlı olduğu için kızmak o kadar mantıklıdır.

  bir soğuk su içemedin rezil şey seni!