1. gezi protestolarına katılan biri olarak gözlemlerime dayanarak katılmıyorum. ayrıca çok iyi hissetmiştim slogan atarken.
 2. kesinlikle katılıyorum. 2-4 lük yerine 3 büyük takım taraftarlarının yaptığı tezahürat şeklinde yapılsa bir alex olmaz mı? olur..

  örneğin;

  yakışır sana, yakışır sana (!)
  çevik kuvvet yakışır sana (!)
  pkk'lıya insan hakları (!)
  vatandaşına* indir coplarıııı !!

  *

  edit= tam olarak şu etkiyi bırakır bence. azcık sözlerle oynayayım fanatizm olmasın;

  "daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya
  öptüğü çubuklu forma, yaşayacak anısında
  ali ismail korkmaz, cumhuriyet yıkılmaz"
 3. sen 3.000 kişiye bir 4' lüğü aynı anda okut ondan sonra konuşalım dediğim saçmalıktır.
 4. bir sloganla dünyaları anlatmak istiyorsak zeka yaşı düşmüş hissetmek değil de böyle ne bileyim biraz garip hissedebiliyorum gerçekten.

  kadın cinayetlerini durduracağız ! sloganı mesajı direkt verirken gayet güzel fakat,
  ka dın ka til le ri nee inn di rim dee ğil a ğır cee za ! derken tam olarak böyle hissediyorum, garip. söylemek istenen slogana dönüşünce o kadar uzun oluyor ki pankartta kalmalı söze başka bir şey dökülmeli. hayır, bi de öyle yavaş atıyoruz ki o sloganı. zaten cümle uzun, ne dendiği takip edilmiyor. biri başlarken öbürü ortada. olmuyor böyle uzun cümleler.

  ha şu da var;
  kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz. evet, bu da uzun. ama tınısı farklı, bırak sabaha kadar söyler insan.

  karar verdim ben, ğ sesi slogandaki keskin ve sert harfleri de yumuşatıyor, yakışmıyor slogana.
  birleşe birleşe kazanacağız. evet, bunda da ğ var. bak ses düştü, o r'lerden ş'lerden k ve z'lerden sonra ğ geldi tınısı düştü sloganın. ama gene de kulağa güzel geliyor.

  demek ki kadın katillerine indirim değil ağır ceza'da sıkıntı var benim açımdan. çok uzun be. ne bileyim.

  zeka yaşını düşük göstermek ağır olmuş tabi gene de kimi sloganlarda garip hissetmek diye bir şey var.
 5. gizeh
 6. 1960 kusagindaki genclerden tutun 2015in genclerine kadar hep slogan atildi. yarari var mi? tartisilir. belki baskiyi azaltmistir ama hic bi zaman kokten cozum olamamistir.
  ne zaman slogan atmanin marifet olmadigi anlasilirsa o zaman bi seylere cozum bulunur
 7. zeka yaşıyla ilgili bir şey diyemem ancak bence antipatik bir durum. bununla birlikte bu şekilde sonuç alabilen birini de henüz görmedim. insanların haklı taleplerini dile getirebileceği daha makul yollar olmalı. bağırmayla çağırmayla kimseye laf anlatamıyorsun malesef.
 8. herkes sustuktan sonra cırtlak bir ses duyulunca ve özellikle duyulan bu ses size aitse gelen his. daha hangi kolunuzu kaldıracağınızı bilmeden de attıysanız kendinizi alanlara müsait bir yerde kalabalıktan inecek var bu da bonus.
  simta