11.22.63 - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.53)
11.22.63
ingilizce öğretmeni jake epping’in zamanda seyahat ederek başkan john f. kennedy’nin suikastini önlemeye çalışmaktadır. ancak bu mücadelesi lee harvey oswald, aşk ve geçmişi sebebiyle tehlikeye giriyor.


 1. Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlanan mini tv serisi. Stephen King ve J.J. Abrams yapımı dönem işi bilim kurgu dizinin ilk bölümü 15 Şubat 2016’da hulu televizyonu'nda yayınlacak.

  Stephen King gibi zaman zaman piyasacı ancak öyle böyle değil ^:the shining^^:The Green Mile^ hikayeleri vesilesiyle hakkı teslim edilesi bir deneyimin; lost, fringe gibi dizi sektörünün rotasıyla oynayan işlerin yanına Almost Human gibi cesur ama başarısız denemeleri de koyan inişli çıkışlı jay jay'in; kah vıcık vıcık romantik komedyen, kah 127 hours'taki performansıyla mevzuyu ekrandan çıkarıp salona taşımayı başarabilen ne idüğü belirsiz james franco'nun enteresan birlikteliği. heyecanla bekliyoruz.

  * 11.22.63 on Hulu Teaser Trailer (Official) - youtube
  * 11.22.63 (2016) - imdb
  * STEPHEN KING + J.J. ABRAMS + JAMES FRANCO = 11/22/63 - playtuşu
 2. Çok başarılı bulduğum bir TV uyarlaması. Dizi kıtlığı çeken veya ne izlesem diye soranlara ilk tavsiye ettiğim dizilerden birisi. Bu sene gerçekten çok iyi diziler izliyoruz eksik olmasınlar. kitabını okumadım -bu benim eksikliğim- fakat genel olarak dizinin çok iyi uyarlandığı söyleniyor ki izledikten sonra okuma ihtiyacı da duymadım açıkcası. tek sezon ve sadece 8 bölüm su gibi akıp gidiyor. aramızda kalsın özellikle son bölümünde gözyaşlarıma hakim olamadığımı hatta salya sümük ağladığımı belirtmek isterim. yaşını başını almış insanım ben yapmayın böyle şeyler^:swh^.

  imdb
 3. jj abrams ve stephen king yapımcısı olduğu mini dizi. abrams'ın lost'u sündürmesinden dolayı kuşkuyla bakmıştım ancak başı belli sonu belli ve sadece 8 bölüm olmasından mütevvelit oturup izledim. keyif alarak seyrediliyor. tutarsızlık var mı derseniz, adı tam koyulamamış, gizem başlayan romantik aşk tadında ilerleyen, tekrar maceraya dönen bir tarz olmuş. diğer taraftan 60'lı yılların arabalarını ekranda görmek güzel, süre makul, biraz da james franco'yu ekrana yakıştırıyorsanız neden olmasın.
 4. henuz romani (yogunluktan dolayi) bitiremedim ama cok surukleyici oldugunu soylemeliyim. stephen king gercekten akici bir dile sahip.
 5. ilk bölüm itibariyle, görünürde zamanda yolculuk ediliyor olması dışında bilim kurguluk bir numara yok. ileri bölümlerde bu mevzunun teknik altyapısına ve geçmişine dair söylem geliştirirlerse heyecanlı olabilir ancak dizinin öyle bir kaygısı yok gibi. tahminen zamanda yolculuk meselesini sadece araç olarak kullanıp suikastın gelişim süreci ve geleceğe dokunuşuna dair koşturmalı aksiyonlu akıl oyunları yürütecekler.

  hikayedeki polisiye alt yapı benim pek ilgimi çekmedi ancak meraklısı için titiz bir kurguya benziyor.

  dönemin havasını öyle buram buram hissedemedim. mekanlar, kıyafetler, araçlar ve müzikler 20. yüzyıla, davranışlar ise 21. yüzyıla ait sanki. benzer dönemi ele alan the knick bu konuda daha başarılı.
 6. james franco 'yu takdir eder, severdim. bu dizinin prodüktörü ve başrolü olduğunu öğrenince daha da bir takdir ettim.

  dizi enteresan başladı, lost tadı geliyor alttan alttan. o da abrams etkisi galiba. (bkz. gizemli olaylar)
 7. romanı okumadığım için kitaptan uyarlaması nasıl olmuş onu bilemiyorum ancak güzel bir mini dizi olmuş, bunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. sıkmayan konu ve sıkmayan bölümler olunca, bu sıcaklar da ve tatiller de izlenebilir.

  ayrıca;

  !---- spoiler ----!

  finali epey bir duygusal boyutta olmuş. jfk'nin ölmemesi durumunda dünyanın boktan bir yer olacağını düşünmüştüm, ki dizide de 2016 yılında öyle oldu. ayrıca sadie'yi oynayan kadın cidden çok güzel be! resmen âşık oldurtuyor kendisine. o derece.

  !---- spoiler ----!
 8. ilk bölümünü izleyip devamını getirmeye fırsat bulamadığım dizi. genel konu olarak gayet güzel, duyduğum kadarıyla işlenişi de güzelmiş. izleyip göreceğim bakalım.
  jimi
 9. final bölümüyle hunharca ağlamama neden olan, yoğun programıma rağmen iki günde bitirdiğim 8 bölümlük stephen king kitabı uyarlaması dizi. kaliteli oyuncular ve oyunculuklar barındırması da cabası. ayrıca gerçekten alınma videolar, fotoğraf ve gazete sayfaları senaryoyla güzel bir şekilde bağdaştırılmış. izleyin izlettirin..
 10. !---- spoiler ----!

  iyi kurgulanmış bir senaryo, güzel işlenmiş. ancak açıkları yok değildi. finali de beklediğim kadar vurucu olmamasına ragmen izlemekten büyük keyif aldığım dizidir.

  !---- spoiler ----!