15 haziran 2017 adalet yürüyüşü - youreads

 1. gece bariyer yigilmis guven parka. sabah ortalik karisacak. hazir okular tatil, ligler bitmis, diziler sezon finali yapmisken ulkeyi bi karistiracaklar. umarim kimseye birsey olmaz.
 2. kılıçdaroğlu gündemi belirledi. bu önemli bir ayrıntıdır. bununla da kalmayıp bir aylık süreyle medya takviminde yerini ayırttı. iktidarın en önemli kozu görmezden gelmek olacaktır. medya desteği olmazsa günde 30 sn bugün de eskişehire geldiler diye seyirlik bir iş olabilir. medya arka çıkarsa iktidarı bi silkeler, muhalefete güven gelir.

  bu noktada en önemli avantaj hareketin başlangıç noktasının gazeteci tutuklaması olması bana göre. bu sefer medya destek çıkabilir. bakalım kürdü dövdürenler sarı öküzü verecekler mi?
  abi
 3. daha mecliste referanduma gitmesi düşünülen maddeler oylanırken yaşanılan hukuksuzluklara (vekillerin oylarını alenen, bölmeye girmeden vermesinden bahsediyorum) karşı çıkmak için sine-i millete dönseydiniz belki bugün her şey çok farklı olurdu. hadi bunu yapamadınız diyelim (ki yapamazsınız zaten sizde o şerefin zerresi yok, koltuk uğruna yapmayacağınız arsızlık yok) 51'e 49 ile yani iki kişiden birinin istediği diğerinin istemediği bir sonuç ile hele de elli bin tane soru işareti ile "kaybedilmiş" bir referandumdan sonra vekilleri ysk'nın önüne yığsaydın, günlerce orada sabahlasaydın, hukuk için mücadele etseydin ya!

  onu da yapmadın!

  ne oldu referandum? ne oldu! daha referandumun şaibeleri bile ortadan kalkmamışken "eski donu düşük dinozor" çıktı "ingiltere'nin göz bebeği" olan vatandaşın 2019'da aday olması gerektiğini söyledi.

  sözde muhalefet ettiğiniz iktidar mensupları bile sizden daha tutarlı. en azından niyetleri açıkça belli ve ona göre hareket ediyorlar. sizin ne b*k yediğiniz belli değil!

  her şeyiniz sahte, her şeyiniz palavra, mimiklerinizden bile tıynetiniz belli oluyor.

  sen genel başkan olduğun günden beri kaç tane sarı öküzü kendi elinle verdin şimdi de kalmışsın "adalet" diyorsun!

  geç kaldın! istanbul'a kadar da nah yürürsün, sünepe, beceriksiz, cibiliyetsiz herif!
 4. "yalnız kalırız ama yalnız bırakmayız." yazmış veli saçılık. edilecek fazla da söz yok. chp'yi eleştireceğiz tabii ki ama bu, sahip çıkılması gereken bir yürüyüş.
 5. selahattin demirtaş, idris baluken hapiste çürürken ağzını açıp iki kelime etmeyen kişiler şimdi adalet savaşçısı, demokrasi şövalyesi oldu ya!?
 6. kılıçdaroğlu ile değerlendirilmemesi gereken bir yürüyüştür. evet milyon kere yapılması gerekiyordu, evet k.k. çok hatalar yaptı. ama şimdi yapıldı ve şimdi yapılanı doğru. üstelik yürüyüşü tek sahiplenen de chp olmadığına göre, chp'nin geçmişi yargılanmaktan vazgeçilip destek verilmesi gereken yürüyüştür.
 7. ak parti o yolları yapmasaydı asla yapılamayacak, yapılmış olsa bile aylar/yıllar sürecek olan yürüyüş.