2017 çin gp - youreads 1. yine bu platformdan kimsenin takip etmediği, etmeyeceği f1 motorsporunun 2017 sezonu ikinci yarışıdır.

  09.04.2017 tarihinde gerçekleşecektir.
 2. 1. antrenman sonuçlarına göre ilk 3...

  1- max verstappen - red bull
  2- felipe massa - williams
  3- lance stroll - williams

  aşırı yağmur nedeniyle riske giremeyen mercedes ve ferrari takımları zaman turu atmadılar. kimsenin sallamadığı f1 girdilerinde şimdilik bu kadar..
 3. sis nedeniyle 2. antrenman gerçekleşmeyen gp..
 4. avustralya'dan daha heyecanlı ve zevkli bi yarış oldu. sanal güvenlik aracıyla beraber strateji deneyen ferrari'nin stratejisi 2 tur sonra asıl güvenlik aracının girmesiyle başarısızlık la sonuçlandı ve tüm yarışa mal oldu. hamilton'dan daha hızlı olan vettel yine de arayı kapatamadı.

  yarışın adamı max verstappen daha yarışın başlarındayken bilgisayar oyunuvari geçişleriyle ve güvenlik araçlarının da etkisiyle 14 sıra yükseldi. lastik stratejisinin de etkisiyle ön sıralarda kalmayı başaran verstappen yarışı 3. lükle bitirerek podyuma çıkmayı başardı.

  ve son olarak aracı ve takımı yüzünden sürünen alonso'dan bahsedelim. sıralamalarda 14. lüğü almasını mucize olarak gören alonso da ilk turlardaki karışıklık sayesinde sıraya kadar yükseldi. yalnız her şeyden çok beklenen şey meydana geldi ve aracı onu yolda bıraktı.

  okunmayan yazılar nedeniyle diğerlerinden bahsetmeye ne hacet...