abi
 1. azizim, mazallah buralar eskiden hep dutluk idi yahut görüyormusun kahpe kağıdı 2.8'den almadım 18 oldu demeden önce müsaadenle önlerden yerimi alıyorum...

  uzun boylu, geniş omuzlu, döşü kıllı, geniş faullu, büyük elli, tahta götlü, kadim dost. ^:bilirim sende seversin eşkal vermeyi^

  iyi sigara içer.şahidim üst üste iki silim içti banamısın demedi!

  ayrıca aksaraycı^:ondan değil o hiç değil seni hınzır nelerde düşünüyorsun öyle oda değil^

  vats yor sıtori abi?
 2. hem gerçek hem mecazi anlamıyla abilerin kralıdır. taç takmaz ama bilenler bilir uzun favorileri krallığının nişanıdır.
 3. kendisi twitter'da benim takipçilerimi youreads'e davet ettiğim tweetlerimi retweetledi ama beni takip etmedi. kendisine bu konuda kırgınım. kullanılmış hissediyorum.^:swh^
 4. mesaj gönderemediğimiz yönetici
  kikk
 5. (#28410)
  Bakalım abiniz ne demiş tamamen kendi fikrinin olduğunu iddia ettiği dünyanın en orijinal (!) internet sitesi fikri olan youreads moderasyonu ve yöneticilik ilkeleri hakkında;

  Bu arada yeri gelmişken;
  (bkz: ekşi sözlük)
  (bkz: goodreads)
  (bkz: tamamen kendi fikrim)

  !---- spoiler ----!

  “(…) arkadaşlar, ben burada sadece görevimi yapıyorum. yorum girme usullerinde yazıldığı gibi moderasyon biriminin koordinasyonunu sağlıyorum. moderasyon ekibini işinin ehli, konsepte jargona hakim kişilerden oluşturmaya gayret ettim. (…)”

  !---- spoiler ----!

  (#4793) bu yorumda da göremediğiniz üzere spoiler nedir? Ne için kullanılır? Konusunda uygulamalı eğitim verecek kadar jargona hakim moderatör arkadaşımızı görmekteyiz.

  (#12545) bu yorumda da, değerli moderatör arkadaşımız yarısında çıkılan filmler başlığına pek bir içerlemiş ve dahi jargonun araklandığı ekşisözlüğe bok atmaktan geri durmamış. İçerleme sebebi bu tip “en … filmler” başlıklarını kendisinin parsellemiş olduğunu düşünmesi midir? Yahut sadece kendisi açınca mı sıkıntı olmamaktadır? anlamadım.

  (#28540) neydi? Forum tarzı, yukarıdaki yazarın yazdığına doğrudan cevap niteliğindeki yorumlar silinirdi. Neydi? Moderasyon işinin ehli idi. Neydi? Zaten foruma dönmüş sitede bunu moderasyon yapmamalıydı.

  (#27452) ne desem bilemedim. Boş bakınız mı denir? Başlığı tanımlamayan yorum mu denir? Yoksa özgürlük adı altında niteliksiz içerik girmek mi denir? Moderasyonun jargona hakim olması? Mahmut? (edit= silinmiş töbe töbe (!) )

  (#21757) sketch toy'da çizilen youser nick'leri başlığında göreceğiniz bu özgün çizim hanna ali’ye ait. Hanna isimli sanatçı arkadaş da youser değil. Moderatör de değil. E ben neden yazdım bunu şimdi? (edit: gönderme varmış. tey allahım töbe (!) )

  Son olarak da abinizden gelsin;

  (#28518) mevlana’nın dinle ney den isimli eserini noktalama işaretlerine kadar çok güzel copy-paste yapmış. Tebrik ediyorum. Nereden yapsa beğenirsiniz? Malum site tabiki de. Ayrıca Mevlana başlığının altına dannn diye yapıştırması da efsane olmuş. Yorum ne idi? Yorum tanım demekti.

  !---- spoiler ----!

  “(…) süreçte yapılan muamele baştan sona yanlış zaten. bu sitede gerekçe ne olursa olsun kurallara uygun olarak yazılmış hiçbir şey silinemez, hiçbir kullanıcı hesabı kural dışı uçurulamaz. aynı şekilde gerekçe ne olursa olsun kural dışı yorumlar mümkün mertebe denetlenir, silinirse düzeltilmeden geri getirilemez. bu hep böyle olacaktır. bu kurallar benim kurallarım değil sitenin kurallarıdır. hepimiz birlikte bu kurallara tabi olarak üyelik gerçekleştiriyoruz. konunun benim şahsımla zerre alakası yok (…) “

  !---- spoiler ----!

  Bu konu ile ilgili içimden koca bir hassiktir çektiğimi öncelikle belirtmeden geçemeyeceğim. 1 ay önce, yorumumu düzeltmeme rağmen tamemen kişisel sebeplerden dolayı silmedin mi? Hem de üst üste 3 defa. Üstüne üstlük alıntı yaptığım malum yorumda alıntı olduğunu belirtmeme ve kaynak link vermeme rağmen, belirtmediğimi iddia edip (bkz: yorumun tamamını okumaya erinen admin) iftira atmadın mı? Bunları sana söylememe rağmen özür dahi dilemeyip konu öylece kapatmadın mı? bunun üstüne ben sinirlenip tüm yorumlarımı tek tek silme kararı alıp, sildikten 1-2 saat sonra hiçbir gerekçe göstermeden 30 gün uzaklaştırmadın mı? ^:sahi neden ban yedim ben? ^

  Demirinen şişinen üstüme yürümedin mi? Gardaşın dimedi mi seni s…cağam diye? Pardon o canlı yayın kazası idi…

  Neyse de abicik.. “at yalanı sikeyim inananı” deyişini hatırlatıyor yazdığın çoğu şey.
  Site ile ilgili acizane son durum analizim tam olarak şudur;

  (bkz: sıçtı cafer bez getir)

  Ps. İlgili yazışmayı isteyenler kızıllandırsın. (çabuk davransın yorumu silip uçurabilir huyu kurusun)^:swh^ edit=huyu kurumuş

  edit= rencide olan sevgili moderatör arkadaşlar. maksadım sizin hatalarınızı "moderatörler tü-kaka" yaparak göstermek değil, şöyle ilkeli adminim, böyle ilkeli adminim diyen abinizin üfürmelerini filtrelemektir. hala da rahatsız olan varsa söyleyin silerim söz. bu arada egomu nerede yaptığım sorulmuş. bu yorum üzerine sorulan bu büyük (!) sorudan sonra beynim yandı daha fazla yajkfkşlsd.
 6. youreads dışında da özellikle youreads kanal dergisi için çabalarını çok çok takdir ettiğim sevgili abi. bu ve youreads ile ilgili sorularımı - yorumlarımı - isteklerimi sağolsun sahipsiz cevapsız yorumsuz bırakmamıştır.

  şimdi burdan detaylandırmalı mı bilemedim ama kaderin bir cilvesiyle aynı mini etkinlikte bulunup yorumlar paylaşmış ancak tanıştığımızın farkına varmamışım. galiba aklımda hep kalacak bu anektodumuz.

  kanal dergisine gönderdiğim öyküleri dikkate değer bularak hiç farketmeden de olsa beni tekrar yazmaya teşvik etmiştir. bunun için ayrı minnettarım.
  ^:sevgiler^
 7. -youreadsfm.net ' de sorularınızı cevaplıyor olacak bugün. hepinizi bekleriz.
 8. radyoda dinledim yönetici olduğunu öğrendiğim yazar. ekşi sahipleri gibi değil. samimi, içten bizden biri.. varolasın abi reyiz peşindeyiz..
 9. youreads yönetiminden. güzel iş çıkarmış insan. ssg gibi milyonlara oynar ve burayı da malum ortama çevirirse diye şurada yer alayım. ilerde editlerim.
  eh
 10. neredeyse her konu hakkında fikir ve bilgi sahibi abimiz. bu bilgi birikimi kaç yılda elde ettiğini merak ediyor ve biraz kıskanıyorum.