ahmet şık - youreads 1. tutuklanmış gazetecidir.

  her dönemin mağduru ve mazlumudur.
 2. Gazetecidir ve tutukludur. 100 gündür tutsaktır.

  Cumhuriyet gazetesi önünde yaptığı son açıklaması: akp mafyadır
 3. yargılandığı oda tv davasında bugün beraat kararı verilmiş tutuklu gazeteci. şu sözleri de tarihe geçecek, diğerleri gibi:

  "Söyleyecek çok şeyim var. Ama aklımdan geçenleri söylersem yeni davalar açılacak. Cumhuriyet iddianamesi göstermiştir ki adalet sarayları mezarlığa dönüşmüştür. Bu adliye gerçekten adaletin mezarı simgesi haline geldi. Adaletin mezar kazıcılığını da bizzat bu savcılar ve hakimler yapıyor. Girişteki adalet heykelin terazisinde bir tarafında adalet, şeref diğerinde adaletsizlik ve şerefsizlik var. Güya o terazi adaletin tesisinin simgesi ama şu bir gerçek ki bu mezarın içinde yargılananlar için her hangi bir adaleti tartmıyor bu terazi. Savcı ve hakimler için tartı işlemi görüyor. Ve maalesef bu yargı mensupları için bu terazinin kefesindeki kötülük daha ağır oluyor."

  "Bu mafya iktidarı, bu kötülüğün organize olmuş hali hak ettiğini bulacak, kaçınılmaz olanı yaşayacak"

  Ahmet çıkacak, yine yazacak!
  mesut
 4. Hukuk tarihine geçecek nitelikteki savunmasını okurken, elinde "metin katledildi, susmayacağız!" manşetli evrensel gazetesiyle çekilmiş o meşhur fotoğrafıyla gözlerimin önünde beliren, her paragrafta onunla aynı safta olmanın gururuyla dolduğum gazetecidir. Gazetecilik suç değildir. Allende'nin de dediği gibi, “Tarih bizden yana ve tarihi haklılar yazar.”

  Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!