1. bazen bazı ürünlerdeki yüksek fiyatlarıyla şaşırtsa da çoğu ürünün ciddi anlamda ucuza satıldığı, büyük oranda kargonun ücretsiz olduğu ve bilinen satıcıların 1 dolarlık ürün alındığında bile sorun yaşadığınızda sizinle oldukça ilgilendiği çin kaynaklı e-ticaret sitesi.

  fakat şu uyarılara dikkat edilmeli:
  •elektronik ürün alırken aşırı dikkatli olunmalı. çok ucuz fiyatlara kanmayın.

  •uzun süredir orada satış yapan, olumlu derecelendirmeler ve yorumlar almış satıcıları tercih edin.

  •kargo ücretsiz olduğu için ürünler çoğu zaman takipsiz yollanıyor. her ne kadar size bir takip numarası verseler de o formalite icabı.

  •ürününüz gelmediğinde ya da istediğinizden farklı bir ürün geldiğinde kısa bir uğraş sonucu paranızı hemen geri alıyorsunuz.yani peşini bırakmayın.aliexpress müşteriyi korumak konusunda oldukça iyi bir iş yürütüyor.

  •bir şeyler aldıktan sonra sakın hemen para onayını yapmayın.elinize gelene ya da verilen süre bitene kadar bekleyin yoksa yaşanabilicek olumsuz bir durumda paranızı geri alamazsınız.

  •ürünler türkiye'ye giriş yaptıktan sonra genellikle ptt tarafından dağıtılıyor.eğer olur da kargonun geldiği gün evde degilseniz kargonuz size en yakın ptt şubesine bırakılıyor.takip de edemediğiniz için bir ürünü beklerken arada sırada en yakın ptt"ye gidip kendi adınıza kargo var mı diye sorgulamanızda fayda var.

  •çok az olsa da takipli ve ücretsiz kargo ile yollayan satıcılar var.ama yollayamanlar da bunun için ufak bir ücret isteyip takipli yollayabiliceğini belirtiyor.bunun icin satıcıyla konuşmanız yeterli.takipli olması çok önemli değil aslında ama yine de alışverişi daha kolay hale getiriyor bence çünkü diğer türlü ürün nerde acaba hiç bir fikriniz olmuyor.

  •aynı ürünleri farklı satıcılarda daha ucuza bulabilirsiniz.o yüzden hemen almadan önce biraz bakının.

  •daha önce kimse tarafından alınmamış,derecelendirme verilmemiş ve yorum yapılmamış ürünleri almayın.

  aliexpress hakkında başka sorularınız varsa mesaj atabilirsiniz.seve seve yardımcı olurum.
 2. 24 NİSANDA siparişini verdiğim tişörtlerim zuanghou diye bir yerde takılıp tekrar gidip gelmesine rağmen bu gün geldi.

  zuanghou' ya girişi, safety check' te takılıp geri dönüşü, tekrar zuanghou' ya gelişi ve zuanghou' dan çıkışı toplam 8 gün sürdü. takılmasaydı kişisel rekorum olacaktı.

  sitenin track order kısmına göre kargonuzu daha ayrıntılı takip edebilmek için; http://track-chinapost.com/startairmail.php?code=

  arrive turkey' i, tr3401' i gördükten sonra takibe buradan devam edebilirsiniz; http://gonderitakip.ptt.gov.tr/