• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.75)
arif v 216 - kıvanç baruönü
arif ve arkadaşı robot 216'nın yeni maceralarını konu alan film.
 1. 5 ocak 2018'de vizyona girecek olan, cem yılmaz'ın yeni filmi. deli gibi bu filmi bekliyordum. bir umut baktım ve pek de bir şey kalmamış vizyona girmesine. e o kadar bekledikten sonra o kadarı da az geliyor insana :)
 2. 5 ocak'ta vizyona girecek film. bir aydan az kaldı ve ben şimdiden heyecanlanmaya başladım. umarım böyle beklediğimize değer. cem yılmaz söz konusu olunca beklenti de büyük oluyor.

  edit: vizyona girmeyen filmi oylayanlar siz efsanesiniz :)
 3. çok uzun zamandır çok büyük bir eforla reklami yapılan cem yılmaz filmi. geek yapar ve filme gitmeden önce ekibinin ön gösterim sonrasi yorumlari bütün korkularımı sildi. ilk günden gideceğim bakalım nasıl olucak.
  kup
 4. 5 ocak 2018 tarihiyle vizyona girmiş olan cem yılmaz filmidir.

  filmi gora, arog, hokkabaz ile karşılaştırmamakta yarar var ve hatta gora beklentisiyle gitmemek gerekir. pek yakında filmini izleyen ve seven herkesin keyif alabileceğini düşünüyorum, çünkü doğrudan komediyi bırakmış bir cem yılmaz filmi var karşımızda. komedi filminden ziyade karşımızda güzel bir hikaye ve hatta bir distopya var. filmi kelimenin tam anlamıyla başarılı buldum. özellikle zafer algöz'ün yine parıl parıl parladığı bir filmdi.

  özellikle ve tekrar tekrar altını çizmek istiyorum, gora beklentisiyle gidilmemesi gereken bir film. gora bir kere çekilir arkadaşlar.
 5. bu film güzel mi , kötü mü izleyenler kesin çizgilerle yazarlarsa güzel olur. ekşide filmi göklere çıkaranlar da var , filmin son 20 dakikası telefonda mesaj yazan öküzler de var.

  kimi hokkabaz gibiydi demekte, bazısı goraya benzetmekte, başkası devamlı gülmekte.

  tek emin olduğum şey gönderme filmi olduğu. her yerden herkese gönderme yapılmış : )
 6. fragmana takılarak ön yargılı gitmiştim. film bence çok iyiydi. göndermeleri, alt metinleri, esprileri, akıcılığı, kostümleri hele ki yeşilçam ustalarının filme alınması bunların yedirilmesi. bir de seyirciyi gerizekalı olarak görmemeleri...(*:duygulandım)

  o kadar birbiriyle homojen ki film, sırıtan bir yanı yok. devam filmi olmasına rağmen bence çok başarılı olmuş. !---- spoiler ----!

  son 20 dakika filmin kalanına göre durağandı evet.. ama 20 dakika için filmin genelini yakmak haksızca olur. ayriyeten zeki müren in de hikayeye dahil edilmesi çok tatlı durmuş.

  !---- spoiler ----!özetle film boş bir iş değildi. ortadaki komedi filmlerine göre efsaneydi bile.
 7. film gayet güzel.

  millet mal, yemin ederim gerizekalı. cem yılmaz'dan filmde stand-up yapmasini bekliyorlar. bakmayın şimdi gora'yi ulaşılmaz yerlere koyanlar, film ilk çıktığında yine bir sürü benzer eleştiri gelmişti.

  adam gayet bir 60'lar-70'ler temalı film çekmiş, çok da güzel olmuş. bence 10-15 dakika daha kısa olsa çok daha güzel olurdu. bazı sahneler, diyaloglar gereksiz uzun gibiydi.

  oyunculuklar yine çok iyi, kostümler, yeşilçam karakterleri hepsi çok güzeldi.

  film gora gibi uzay macerası değil, gora ile alakası da zaten 216, filmin 2. yarısı garavel de dahil oluyor. ceku çok az görünüyor.

  cem yılmaz bey diyeceksiniz!