aynı anda iki kitap okumak - youreads 1. evde masanın üzerinde ciddi bir kitap bulunur ve genelde onun hakkında düşünürüm. bir de çerezlik kitaplar vardır. elektronik olarak okurum genelde. otobüste durakta falan vakit geçirmesi açısından.

  onun dışında bazen 3 4 tane kitap bile takip etmişliğim var. kitabını ödünç vermeyen arkadaşın evine gidip sürekli kaldığım yerden devam etmek gibi.
 2. ben de durum sabah akşam olarak seyrediyor. sabahları başka bi kitabı okuyorum akşam eve gidince başka. bazı dönemlerde bu üçe çıkabiliyor. sonra kitaplar bitip de tek kitaba düşünce bi rahatlama bi ferahlama olmuyor değil. yorucu zor iş velhasıl, her seferinde bi daha yapmıycam diyorum ama kendimi alamıyorum, ne iş çözemedim.
  abi
 3. genelde 3 kitapla katıldığım olay. sadece bir kitap okuyamıyorum, onu okurken aklım diğerine gidiyor, onu okurken de diğerine, böyle tuhaf bir döngüde çalışıyor beyin.

  tek kitap okumayı denediğimde oldu lakin çabuk sıkılıp kitap okuma isteğim gidiyor o zaman ki bu kitabın sürükleyiciliği ilede alakalı olmuyor, tam olarak çözemedim daha çalışma prensibini ama çözdüğümde de burayı editlerim. böyle 2-3 kitap olduğunda heyecanlı oluyor benim için, "hepsini okumam lazım hepsini!" moduna giriyorum aniden. hızlı okumamı sağlayıp daha iyi konsantre oluyorum gibi geliyor. bazen bu sayı ders için okuduğum kitaplarla birleşince ciddi miktarda artabiliyor 7-8 i bulduğum oluyor ama beynim yanıyor o zaman da. ama hepsini bitirdiğinde hissettiğin rahatlık çok az şeyle kıyaslanabilir. sonra mı? döngü dedik ya başa sarıyor tatlı belam :)
  hubot
 4. okunması gerekenler ve okumak istediklerim olarak ikiye ayrılırlar
 5. sakin sakin yapıldığında ve zorunluluk olmadığı durumda zaman zevklidir de. boş zaman ortaya çıktığında kütüphaneye gidip ödünç almadan okuduğum bir roman bir de öykü kitabı vardır. evde okuduğum farklı kitabım olur. köyde okuduğum başka bir kitap var. iki üç yıl süresinde okuyup bitirdiğim kitaplar olmuştur. farklı farklı düşünceler kafamda dönüp durur.
 6. roman + deneme/inceleme kombinasyonuyla yapıldığında maksimum verim alınan faaliyet.
 7. eğer ikisi de rus edebiyatındansa karakterleri karıştırmanız kaçınılmazdır.
 8. içlerinden biri akıcı, merak uyandırıcı ve aşırı keyifliyse, pek mümkün olmayan durum. ikisi de pek akmıyorsa, sıkılmamak için denenebilir.
  ulgan
 9. yaklasik 35 yildir ayni anda 4 kitap okurum ortalama. biri meslekle ilgili, biri roman, biri onemli bi tarihi donemi anlatan, bi de eglendirici bi ivir zivir kitap, karikatur falan. hal boyle olunca ayri dunyalain kitaplari, karismiyor tabi.
 10. biri sağ gözle diğeri sol gözle okunarak çözülebilecek hadise. şaka şaka. olmuyor öyle ben denedim.

  diyeceğim şu ki maymun iştahlı ben,kütüphanede gördüğüm ve okusam ya şunu dediğim her kitabı alır, okuduğum kitabı bitirene kadar sabredemez ve hemen diğerine başlarım. bu sürekli tekrarlanınca bakıyorum masanın üstünde sekiz dokuz kitap birikmiş. genelde çoğu roman oluyor. birini bitirdiğimde yeni kitaba başlıyorum böylece sayı hiç azalmıyor. mutluyum ne diyeyim. karışma problemiyle de hiç karşılaşmadım.