1. 30 haziran’da kapanacak olan sinema. cinemaximum’lara 23₺ ödemeye devam ederiz artık.

  !---- spoiler ----!

  “Uzun zamandır; tekelleşen dağıtım ve gösterim zincirleri arasında, bağımsız kalarak ayakta durmaya çalıştık. Sabit giderlerimizi karşılayamaz hale geldiğimiz dönemde, değişen sinema teknolojisini kurmamız mümkün olmadığından Beyoğlu Sineması 2013 yılında kapanıyordu.

  Başka Sinema, destek oldu ve fedakarlık yaptı. Bugünlere geldik. Ama hala sabit giderlerimizi karşılayamıyoruz. Sponsor aradık, bulamadık. Giderleri düşürmeye çalıştık, olmadı.

  Bu koşullarda, 1989’dan beri Beyoğlu Sineması ile bir renk katma çabamızı sürdürmek imkansız hale geldi.

  30 Haziran’da Beyoğlu Sineması kapanıyor. Kabullenmemizin mümkün olmadığı, tek renkliliğe gidişten kurtulmanın yolunu bulanlar da olacaktır, umarız.”

  !---- spoiler ----!
 2. önünden defalarca geçmeme rağmen hiç girmedim. hatta kapanma açıklaması yapmasa girmeyi dahi düşünmezdim ama sermayeye yenilip emek sinemasıyla aynı kaderi paylaşsın istemiyorum. çıkarttığı beyoğlu sineması kartından alıp destek olacağım. kampanyayı başlatma amaçlarının altında herhangi bi art niyet olup olmadığını bilmiyorum, bu konuda bildiğim bir şey varsa o da gitgide tekelleşen yapım dağıtım zincirinde ayakta durmaya çalışan birkaç bağımsız mekandan biri olduğu.
 3. istanbul'da bir tek orada oynadığı için bir filmi izlemeye iki kişi bu sinemaya gittik. oldukça büyük bir salonda filmi sadece ikimiz izledik. o sıralar aynı arkadaşımla 2-3 haftadir isi gucu asmis, yaldir allah yani cok geziyorduk ve sanırım genelde ben oduyordum ama sinema biletlerini o almıştı. filmin başlamasını beklerken "extracts teşekkür ederim ama hep sen oduyorsun. bir müddet sen hiç bir seyi odemeyeceksin" dedi. sinema biletlerini ödemesine ve salonda sadece ikimizin olmasina atıfla "olur mu canım? salonu kapattin benim için. daha ne yapacaksın?" dedim. gulustuk.

  bu da böyle bir animdır.

  goy goy bir yana sinek avliyordu salon ve bu durumu konuştuğumuz baska bir arkadasim geçenlerde onlarında aynı salona 2 kişi gittiklerini ve salonda onlardan başkasının olmadığını ve aynı espriyi yani biletleri alana atıfla salonu kapatmak esprisini onlarında yaptığını söyledi. yani demem o ki iyi dayanmislar yine. seyirci gitmiyordu. nasıl devam edebilirler ki?