çayı şekersiz içmek - youreads 1. çayı şekersiz içen insanların bazılarında ben bir şeyleri başardım psikolojisi var kesinlikle. örnek vermek gerekirse;

  -canım kaşık koymuşsun ama ben şeker kullanmıyorum bıraktım şekeri . şekeri bırakınca anladım ki ben önceden çay içmiyormuşum ..

  lan neyin tribindesin diye sorası geliyor insanın . alt tarafı çayı şekersiz içiyorsun . aferin sana.
 2. kahveyi acı sevenlerin, sabah kahvaltısı, şekersiz çaydan ibarettir çoğu zaman ve hemen ardından gelen neskafe.

  o yüzdendir ki, çayı şekersiz içenler, pek sinirlidir.
 3. dünya üzerindeki en sıradan çay hikayesi bana ait. ilk çayımı 18 yaşımda içtim,şekersiz ve limonluydu. o gün bugündür böyle gidiyor. evet.
  kg
 4. son yıllarda bir havalı bir edalı söylenir oldu. tamam kardeşim. iyi yapıyorsun. helal diyorum harbiden. ama neden bu edalar?

  işin beslenme boyutunu konuşmak isterim.
  bir küp şeker 2-2,5 gram bu da 8-10 kalori yapıyor.
  günde 5 bardak çay içen her bardağa 2 küp şeker atan kişi bu yolla yaklaşık 100 kalori alıyor.

  şeker boş enerji kaynağıdır deriz. yani vücut onu yapısal işlevlerde kullanamaz sadece enerji için kullanır.
  -ki arada şunu söylemek gerekli: obezite aldığımız enerjinin harcadığımız enerjiden fazla olmasıyla zamanla ortaya çıkan metabolik bir problemdir.-

  şeker özellikle karın bölgesinde yağlanmaya sebep olur. yani "bu göbek nasıl eriyecek diyetisyen hanım?" "ay yanlarım çıktı bir diyet yazıver." cümlelerine karşılığım öncelikle şekeri bırakın olur.

  günde hiç gereği olmayan 100 kalori uzun vadede başınıza çok iş açabilir.

  işin bir de lezzet boyutu var; şekersiz içemiyorum diyenler hiç farketmeden azalta azalta şekeri bırakabilirler. şekerli çayı bırakamıyor diye kilo vermek için komple çayı bırakan danışanlarım da var. ama siz şekeri bırakın bence. çay güzel.

  son bir şey söyleyip gideceğim söz: ille tatlı istiyorsanız -meyve deyip sağlıklı olmaya kasmayacağım sizi- çikolata yiyin, bari tadına tam varırsınız. (ben oyumu vge hakkımı çikolatadan yana kullanıyorum!)

  -yarım baton çikolata ; 2 küp şeker atılmış 5 bardak çaya eşit olabilir; ama tadı şüphesiz ki daha iyi.

  vallahi son: (#43688) iletisinde çikolatanın yararlı etkilerini anlatmıştım bir de. öyle hemen kötülemeyelim.
 5. bir de bu çayı şekersiz içen insanların burnu havadadır sanki dünyayı kurtarıyor pezevenk. 'yaa ben böyle çayın tadını daha iyi alıyorum' , 'böyle daha sağlıklı bikereee' gibi klişe lafları vardır bunların. ama daha yarım saat önce burger king'te steakhouse yerken sağlık önemli değildir, patatesi ketçaba batırıp batırıp yerken de patatesin tadı önemli değildir.

  bırakın abi isteyen istediği gibi içsin çayını. ben mesela beş kaşık atmadan içemiyorum.

  (bkz: çok sinirliyim sözlük çok)
 6. kadınlar arasında ego kaynağıdır
  -kaç şeker canım?
  +hah tatlım ben şeker kullanmıyorum hehehe
  voaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoooooovvvvvvvvvvvvv(chorus)
 7. şekersiz içerek tadını aldıktan sonra şekerli içemezsin gibi bi durum yok bence.
  bilerek yıllardır anneme şekersiz içtiğimi söylemedim, haftada bir birlikte yapabildiğimiz kahvaltılarda kendimi şımartıyorum.
 8. bir dilim limon + şekersiz çay = muazzam tat
 9. dört yıldır sürdürdüğüm durum.
  anna
 10. çayı şekersiz içenlerde ciddi bir artış sözkonusu. havalı, atarlı söylemler de beraberinde geliyor. 4 arkadaş öğlen yemeği arkasından bir küçük çay içiyoruz ve 4'ümüz de çayı şekersiz içtiğimiz halde, diğer 3 arkadaş neredeyse kahveciyi dövecek şekilde atarlı: "şekerleri alll oradan bilader!!!", "biz buralarda çayı şekersiz içeriz!" bas bariton sesler eşliğinde kahveci de 8 küp şeker kar ettiğine mi sevinsin, yoksa of aman mı çeksin bilemiyoruz. bu 3 kişinin havalı söylemleri bende ters etki yarattığı için gıkımı çıkaramıyorum. olur da kahveci şeker koymuşsa hiç muhatap olmadan o iki küp şekeri çay tabağında bırakıyorum . gün gelecek burger king gibi küp şekerlere de 25'er kuruş yazar mı kahveciler bilinmez, işte o gün gerçekten tükenmiş oluruz. şeker ciddi anlamda bir maskedir, sadece çayın tadını maskelemez, şekerli yediğiniz içtiğinizin ne varsa tad alma duygunuzu köreltir. @deanmoriarty'nin üstteki yorumuna katılıyorum şeker yerine kalorinizi iyi kalite bir bitter çikolatadan almak her zaman tercih edilesi olmalı.