enis berberoğlu'na 25 yıl hapis cezası verilmesi - youreads

 1. hdp'yi akp'lilerin ellerine teslim ederken bugünleri hesap etmişler midir acaba? basına kapalı grup toplantısı yapıyorlarmış. ne gerek var ki basına kapatmaya? ben biliyorum kılışdar ne diyecek: "böyle bir şey olabilir mi arkadaşlar?" "bu kabul edilebilir mi?"

  silivriden buraya kadar...yol çok uzundu, çok geç kalındı.

  şu da şurada dursun...
  mesut
 2. chp'ye resmi ilk dokunuş. toplumun nabzı ilerleyen günlerde yaşanacakları belirler.
 3. an itibariyle kılıçdaroğlu'ndan "buna inanabiliyor musunuz? hiç doğru bulmuyorum" şeklinde bir açıklamanın gelmesini beklediğim olaydır.
 4. "böyle bir şey olabilir mi?" tadındaki çıkış ve "kimse kusura bakmasın, adalet bu değil." demekle olmadığının kanıtıdır.

  chp artık "bir şey" yapmalıdır. gerçekten yapmalıdır.
 5. kendi ifadelerine göre yarın saat 11.00'da ankara güvenpark'tan istanbul'a bir yürüyüş başlatıyorlar. aynı saatte istanbul'da da maçka parkı'nda oturma eylemi başlayacak. (tarih 15 haziran 2017)

  yürüyüş açıklaması geldiğinde çok da ciddiye almamıştım şahsen ama "kaç gün sürerse, ne pahasına olursa olsun yürüyeceğim" gibi bir açıklaması var kılıçdaroğlu'nun. "böyle bir şey olabilir mi?" sorusunu şu an ben kendime soruyorum. bakalım, görelim. yürürse yalnız kalmaz, ilk sokaktan dönerse şaşırtmaz.
  mesut
 6. hiçbir zaman chp muhalif olmadı, iktidar ortağı gibi davrandı. sözün özü: "öküzün gamsızı kasabın bıçağını yalarmış"