facebook - youreads

 1. kullanmayanların kafası rahat olan, milleti birbirine düşman eden samimiyeti ve mahremiyeti öldüren sosyal paylaşım ağı. herşey her yerde konuşulur oldu insanlarda sıkılma utanma kalmadı, seviye gittikçe düştü. facebook insanlığın aynası gibi adeta daha ne kadar dibe vuracağımızın resmi. beni ilgilendirmiyor nerde ne yaptığın, ne yeyip içtiğim ya da ne kadar mutlu olduğun. belki param pulum yok sen gibi gezemiyorum, yiyemiyorum..... ya da çok mutsuzum. tamam herkes mutlu olmalı ama foseptiğini çıkarmak neden.

  şuan kullanmıyorum pek birşey kaçırdığım söylenemez. ahmet ne yemiş, mehmet sevgilisiyle nasıl şebek gibi selfiler çekmiş, melahat teyze yine hangi toplumsal olayı kafasına takmış da milletin kafasını ütülüyor. kaçırdığım şeyler bunlar.

  değer mi bu kadar acı keder varken hadi olmadığı zamanı da düşünün, salak salak şeylerle vakit kaybetmeye, can sıkıp insanlara düşman olmaya.
 2. farklı bir bilgisayardan girildiğinde (#110486) da anlatıldığı gibi hesabınıza erişemezsiniz tarayıcınızdaki çerezler sayesinde girebiliyorsunuz.
 3. bir zamanlar abartmadan insanın yanına gidip tanışabilir miyiz eylemini teknolojiye çevirmiş bi açıdan işimizi kolaylaştırmıştır ama zamanında bırakmalıydık arkadaşlar şimdi ortalık ana baba oldu, sakinleşelim biraz.
 4. 2007'den beri üyeliğim var, bence teknoloji anlamında başarılı bir ekibe sahipler. daima bir adım ileriye götürüyorlar sosyal medya olayını. kullanan insanları genellemesi zor fakat biz gençler için pek güzel değil artık, geçen cosplay etkinliğiyle ilgilendiğimi bildirmiştim, mahalleden bakkal abi beğendi ilgimi. bence bırakmalıyız :)
 5. 2007'de üniversiteye başladığımda bir ilk okul arkadaşım tarafından biraz da zorla üye olmuştum.

  ilk zamanlar çok hoştu, o zamanlar iletişim bu kadar yaygın olmadığı için, ilkokul arkadaşlarımın hemen hepsini oradan bulmuş hatta bir kaç kere görüşmüştük.(sonrasında fos tabi)

  ilk üniversite etkinliğini bile buradan yaptığımızı hatırlıyorum. fotoğraf paylaşmalar falan hoşuma gidiyordu yalan değil.

  lakin son zamanlarda bilgisayarın bu kadar yaygınlaşması sonucu,(belki benim tahammülsüzlüğümde olabilir bilemiyorum) insanlar yedikleri yemekleri, aile bireylerinden birinin vefatında çekilen cenaze fotoğrafları, hastanede yatalak aile büyükleriyle çekilen pozlar(üstteki entryde de belirtilmiş) cinnet geçirmeme sebep oluyor hakikaten. böylelerini ya siliyorum ya da timeline'da bulundurmuyorum girdilerini.
 6. mobil messenger uygulamasına gelen güncellemeyle, telefona gelen kısa mesajları da messenger üzerinden görüp, normal sms ücreti ödeyerek messenger üzerinden yanıtlamayı opsiyon olarak sağlamış. biz mi onu araç olarak kullanıp paylaşım yapıyoruz, site mi bizimle telefonumuzı paylaşıyor belli değil artık :)
 7. facebook bir dert, yoklugu yarar..

  varliginda evlenenler,tatile gidenler,dini mesajlar paylasanlardan bunalmis kapatmistim..

  megersem arkadas ortamlarinda muhabbeti öldüren buymus demek..

  birsey konusursun.."aynen aynen facede gördüm" cevabi gelir..

  artik ben olaylari göremedigim icin..arkadaslarim uzunca anlatir..ve bol bol muhabbet ederiz..

  arada bir magaradan cikmis gocmenkus muamelesi görsemde..hayat feysbuksuz cok sahane..
 8. kaybolmayan telefon defteri.
  ramel
 9. yine mükemmel! bir performans sergiliyor. patlama ardından "güvende olduğunu bildir" diye zımbırtısı var bir de bunun. onay verenlere değinmiyorum bile. sahiden güven mi oluyoruz o zaman?
 10. rize'de yaşayan arkadaşımın istanbul patlamasından sonra güvende olduğunu bildirdiği platform.