far cry primal - youreads 1. far cry primal, steam üzerinden pre-sale satışı da yapılmış ancak gözlemlemelerim ve tecrübelerim üzerine bekleneni verememiş bir oyun.

  öncelikle şunu söylememde fayda var, far cry serisinden herhangi bir oyunu ilk defa oynamayı düşünüyorsanız, bu oyun far cry primal olsun.

  teknik detaylara fazla girmeden, ki far cry zaten oynanabilirliği, optimizasyonu, grafikleri açısından piyasada kendisini farklı bir yere koyabilmiş bir oyun. asıl söylemek istediğim şu, oyunu pre-sale'den aldım, early download seçeneğiyle indirdim ve oyun pc için aktif hale getirdiğinde ufak bir patch daha indirmek kaydıyla oyuna girdim. yaklaşık 1 saat sonra hissettiğim şuydu, "ben bu oyunu daha önce oynadım bitirdim, sırf keyif olsun diye tekrar oynuyorum." yani standart bir farcry oyunu olarak kaldı oyun, daha ne bekliyorsun ki derseniz, haklısınız. şu var ki, far cry 3'ten örnek vermek gerekirse, sürekli kuleye tırman, kamplara farklı taktikler kullanarak görünmeden saldır-ele geçir (ki en zevkli kısmı buydu) gibi teknikler kullanıyorsunuz. primal'ın da bu dediğimden pek farkı yok, eğer daha öncesinde far cry oyunlarını oynamış birisiyseniz, gidin tekrar tekrar sahibi olduğunuz versiyonu oynayın, primal size çok bir değişiklik hissi yaratmayabilir.

  edit : imla
  kimbo
 2. oynamak istediğim fakat 150 liralık satış fiyatıyla can yakan oyun. başka bahara artık
 3. haritasının farcry 4 haritası ile aynı olduğunun ortaya çıkmasından sonra eleştirilere hedef olan oyun.
 4. oynamak istediğim ama ok kullanmakta çok iyi olmadığım için denemeyeceğim oyun.

  far cry 4 ü bomba atarla bitirmiş biri olarak, bu kadar ilkel oyunda başarılı olamam diye düşünüyorum. yine de atmosferini çok özledim