1. eski adı gebze yüksek teknoloji enstitüsü olan, recep tayyip erdoğan'ın cumhurbaşkanı olarak göreve geldikten sonra ilk onayladığı üniversitedir. ve doğal olarak ilk atadığı rektör de burada. (bkz: haluk görgün)

  efendim uzun süre kullandıkları "kocaeli'ye ikinci üniversiteyi kazandıracağız" politikasını gidip oradaki köklü bir enstitünün adını değiştirerek gerçekleştirmek, bana kalırsa hiç hoş bir hareket değildi. kaldı ki, öğrencilerin büyük tepkisine, imzalar toplanmasına karşın bunun önüne geçilemedi.

  bu kadar politika yeter.

  okul, gebze'deki en ağaçlı bölge. hatta bir hoca aynen şu cümleyi kurmuştu: "nefes almaya geliyorum ben okula".

  e5'in hemen yanında olduğu için, istanbul içinden de epey öğrencisi bulunmakta.
  ancak okulun ulaşımla ilgili sıkıntısı kendi içinde. bölümler arası uzaklıklar devasa ve ring hattı da olmayınca, insan bıkıyor bir süre sonra. ama ring hattı ile ilgili çalışmalar vardı, bakalım.
 2. öğrencilerinin yüksek egoya sahip oldukları güzide eğitim kurumlarımızdan birisi. ayrıca son zamanlarda politik girişimler sayesinde hükümet tarafından çok önemsenmekte...

  bkz: fikri işık
  bkz: haluk görgün
  bkz: recep tayyip erdoğan
  bkz: odtü
 3. gözlerinizi kapatın.yemyeşil bir kampüs,ağaçların arasında binalar,hocalarla birebir iletişim kurabileceğiniz ve sakin bir ortam.yüksek lisans tadında lisans ortamı hayal edin.evet.tebrikler bir adet gtü hayal ettiniz.