1. ileride hoşlanılan kişiyi yeni sevgilisi ile el ele görmeye sebep olabilir.
 2. çok görmezden gelinirse yok olabilir
 3. hepimizin hayatın içinde fiziksel bir çekim hissederek kafamızda işaretlediğimiz ve gerçek anlamda tanımasak bile bir şeyler hissettiğimize kendimizi inandırdığımız insanlara karşı, sanki her şey stratejik bir oyunmuşçasına yaptığımız hamleler.
  fakat bazen içten bir ses diyor ki bunun böyle olması istediğin şey değil. hayatıma öyle biri girsin, o kişi benim için o kadar özel olsun ki; tüm bu stratejik hamlelerin, daha az seviyormuş gibi yapmanın, önce kim söyledinin, kimin kaç kere seni seviyorum dediğinin vb. bir önemi kalmasın. o kadar çok seveyim ki bunların hepsi gözümde anlamsızlaşsın. o kadar saf bir sevgi olsun ki taşsın içimden, gidip söyleyivereyim. ama karşılık beklediğim için değil; sadece ne kadar özel olduğunu bilsin diye.
  tabi gerçek hayatta çok ütopik geliyor böyle bir durum. bir insanın bir insana karşı bu kadar saf bir şeyler hissedebilmesi. yapabilen varsa bile ben yapamam, asla hissedemem gibi geliyor. ama aşkın ideası böyle bir şeydir herhalde.
 4. "bir insan bir yere bakıyorsa orada ilgilendiği bir şey vardır. bir insan bir yere hiç bakmıyorsa orada ilgilendiği bir şey kesinlikle vardır."
  sigmund freud
 5. tozlu ilişki taktikleri ,kitabında yerini aldı .
  belit
 6. çok garip bi taktik bence ya. böyle şeylerin işe yaradığını asla inkar edemeyeceğim ama nereye kadar ve nasıl yapılıyor bu onu anlayamıyorum. çünkü hani ne bileyim ben görmezden gelinsem karşımdaki beni önemsemiyor diye daha da kabuğuma çekilir, uzaklaşırım. iyice çıkmaza gireriz...
 7. sigmund freud'un şu sözünü aklıma getiren davranış; 'bir insan bir yere bakıyorsa orada ilgilendiği bir şey vardır. bir insan bir yere hiç bakmıyorsa orada ilgilendiği bir şey kesinlikle vardır.'
 8. daha ilkokul 3te ilk aşık oldugumda yapmistim bunu. sonra hoca folklor grubuna bi kiz bi erkek lazim diye bizi secmisti. el ele tutusmustuk. folklordu ama olsundu. 2yil sonra yollarimiz ayrildi. ben orta okulda da ayni seyi yaptim, lise de. gormezden geldim hep. hep de gorunmez oldum belki o yuzden. sonra coook sonra universite ilk yili, cok uzak bir sehirde istanbulda sokakta gordum o kadar cirkin o kadar cirkindi ki keske gormeseydim de ilk haliyle aklimda kalsaydi. zaten ogretmen cocugu pek bi kibirliydi.
 9. sadece hoşlanılan kişi sizden hoşlanıyorsa bir işe yarayan eylem.

  bir defasında yaptım, işe de yaradı ama gel gelelim ilişki yürümedi. ayrı dünyaların insanlarıydık.
 10. eğer olaki görmezden falan geliyorsam ayıp ediyorumdur gelsin söylesin hemen görürüm bak.