• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.42)
house m.d
"house m.d., medikal drama tarzında 16 kasım 2004 ve 21 mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon yayınlanan amerikan televizyon dizisi."
 1. bir hevesle bütün bölümlerdeki tanıları yazmaya başladım. fakat her şeyde olduğu gibi bu bilgi de internette mevcutmuş. burdan tüm bölümlerdeki tanılara ulaşabilirsiniz. çok ilgi çekici olan bölümleri ayrıca editlerim.

  edit:
  -3.sezon 20. bölüm: house'culuk oynamanın ne kadar tehlikeli olduğunu görüyoruz. hocalarımız her zaman der, egolarımız, hırslarımız, kendimize olan güvenimiz hiçbiri hastanın yaşamasından (veya komplikasyon yaşamamasından) daha önemli değil. superhero olmaya gerek yok doğru (safe) tarafta kalalım yeterli. çünkü hasta öldükten sonra başka hiçbir şey önemli değil.
 2. zeka seviyesi yüksek bir dizidir, sizi en uç noktasına kadar düşünmeye zorlayan dizidir.

  bitmesinden beri özlenmektedir. ayrıca wilson-house atışmaları da gerçekten muhteşemdir.

  ufak bir anı ile bitirelim

  chicken
 3. tıbbi yaklaşımları, dersteyken "hatırlıyorum, bunu house demişti" dedirtecek kadar doğrudur. oturduğun yerden staj yapmak açısından çok faydalıdır, ancak bu oturma kronik bir hal alırsa, oturduğu yerden house'luk taslayan bir megalomana dönüştürebilir, dikkatli olmak lazım efendim.

  dizide hince (hin dili) düşünülerek eklenmiş bir şey vardır ki; house'un boş vakitlerinde hastane dizisi izlemesi. house mükemmel, o hastane dizisi izliyorsa ben neden "house md" izlemeyeyim? belki de ben sadece kendi kendime hin dili konuşuyorum, öylesine bir ayrıntıdır.

  ps: dizinin müzik seçimi başarılı bulunmuş, bir bölümden örnek verelim: some devil - dave matthews