insan babasını neden sever - youreads

 1. annasini dölleyip mutlu ettiği için sanırım. tamam bazı iyi babalar vardır çocuğu babam iyi biri der ve sever. ama ne kalitesiz boş adamlar var çocukları onları seviyor. adam eve ekmek getirmiyor ya.
 2. insanlar babalarını dense biyolojik baba anlaşılabilir ama insanlar babasını diyince bu hristiyanlıktaki "baba" gibi bir şey oluyor. çünkü insanlar çok baba tek.. babamız

  edit: başlık taşındıktan sonra anlamı kalmayan entry
 3. çocukluktan itibaren yanında yapmak istediklerine sorgulamadan destek olduğu için sevebilirsiniz. bunlar boş iş, para tuzağı bunlar, seni kandırıyorlar bu şekilde paranı alacaklar gibi nedenlerle heves ettiğiniz her noktada önünüze çıkarsa saygı duymazsınız.

  gerekli noktalarda sorumluluk verdiğinde sevebilirsiniz. sorumluluğu bırakın at yaşına kadar 9 yaşında gibi muamele görüp, üzerine başkaları ile kıyaslanınca saygı duymazsınız.

  kendi yolunuzu çizmenizde her koşulda arkanızda duruyorsa seversiniz ama kendi istekleri heveslerini üzerinizde gerçekleştirmeye çalışırsa saygı duymazsınız.

  kadınlarla olan ilişkilerinizde sizi dinleyebilen ve destek olabilen biriyse seversiniz ancak hayatınız boyunca tanıştığınız, birlikte olduğunuz kız arkadaşlarınıza orospu gözü ile bakıp kendi tanıdığı ailelerin kızlarını göklere çıkaran bir babaya saygı duymazsınız.

  ileride mutsuz biri olarak yaşamaması için hobilerini ve veya çocuk yaşta yaşaması gerekenleri yaşatan bir babanız varsa sevebilirsiniz. sizin hayatınız üzerinden para tasarrufu yapıp mal gibi çocukluk geçirmenize nedense çok da saygı duymazsınız.

  aile/anne/baba kavramları o kadar da yüceltilecek kavramlar değiller.
 4. sevmeyedebilir bir çok babasını sevmeyen insan gördüm tanıdım. tamamen iyi bir baba ya da insan olmasıyla alakalı bu durum kimse benim biyolojik babam sevmek zorundayım diye düşünmez.
  ben mesela severim iyi adamdır iyi bir insandır arada cinslikleri olsa da herşeyden öte de gerçekten iyi bir babadır. sokakta top oynadık mahalle maçında yenilince çemkirmelerime katlandı. evde top oynarken vazo kırdık, saatlerce sıkılmadan beni oyun parklarında, lunaparkta ve benzeri yerlerde bekledi. ölçüsünde yaramazlık yapmama izin verdi zor zamanlarımda ihtiyacım olduğunda istediğimde yanımda oldu (annemle ayrı olmalarına rağmen). halen de öyledir sıkmaz kendi kararlarımı almama izin verir ama maddi manevi ihtiyacım olduğunda yanımdadır biliri. elindeki imkanlara göre en iyi şekilde yaşamamı ister kendi harcamaz ama beni hiçbir şeyden eksik biırakmaz.
  iyi adam ve sevilmeyi hak eden birisi olduğu için severim babam olduğu için zorunlu hissetmem, içimden gelir.
  wtf
 5. çünkü neden sevmesin?
 6. baba denilen: hayata geldiğin anda yanında gördüğün en değerli -anne sağ ise- iki kişiden biridir. çocukken arkadaş arasında geçen laf dalaşlarında herkesi dövüp kahramanın olabilecek konumda iken, akşamına sarıp sarmalayabildiğin insandır. sevilir babalar. keşke hayallerde kalmasalar. keşke saçlarımı okşasalar.
 7. görür görmez "sevginin nedeni mi olur yahu?"dedirten başlık.sevginin bu soruya cevap bulunamayacak kadar derin,gizemli ve bilinemez olduğunu düşünüyorum.babamı babam olduğu için seviyorum demek ,aramızdaki sevgiyi kan bağının kurduğu tanışıklığa indirgemekten başka hiçbir halta yaramaz.şu an başka herhangi birine baba diyor olabilirdim çünkü.
  ve kendisinin bana kanından ya da aile içi sıfatından daha fazla şey verdiğine inanıyorum ve onu kendisi olduğu için seviyorum.çok tanışmayız,sağlıklı bir iletişimimiz yok.ama ne diyebilirim,sevgi işte.oluyor öyle.olur.