1. dünyaya isyan etmenin eyleme dönüşmş halidir.

  onaylıyor muyum, elbette hayır.

  nedenini açıklayayım...

  birden fazla nedeni vardır. önem sırasına göre yazacağım, en önemlisi sonda olucak, cunku akılda daha çok kalacağını düşünüyorum.

  çoğu insanın aklından intihar seçeneği geçmiş olabileceğine biliyorum, buna bende dahil. asla yadırgamadım kimseyi böyle bir düşünceden ötürü.

  kötü zamanlar, acılar yaşayabiliyor insanoğlu. evet haklısınız gezegenimiz cazip bir yer olmaktan çıkıyor ve diğer gezegenlerde de henüz hayat bulunamadı. fakat biz bu seçeneği - bence bir soru işareti olan bir seçeneği - işaretleme cesaretine nasıl kapılabiliyoruz... ve yarının farklı olmasında ki kesinliği nereden bilebiliyoruz... insan bence kendi dünyasını yaratabilir, dış dünyadan bağımsız bir şekilde. ben bunu yapmaya çalışıyorum ve dış dünya beni o seçeneğe doğru yönlendiremiyor, cunku zırhımı oluşturuyorum bir şekilde...

  gitmeyin, buralar sizsiz nasıl çekilir? neylerim ben olum sizsiz? olaya bencilce baktığımı düşünmeyin çok kızarım...

  haydi şimdi bunları düşünmeyi bırakın, şu müziği bir dal niyetine uzatıyorum ve hayatınızı nasıl güzelleştirmenin yollarını aramaya çağırıyorum.
 2. mentat'ın vaktinde bana söylediği üzere, yasalarımızda azmettirilmesine yer verilmiştir.

  İntihar
  MADDE 84. - (1) Başkasını intihara azmettiren, teşvik eden, başkasının intihar kararını kuvvetlendiren ya da başkasının intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (2) İntiharın gerçekleşmesi durumunda, kişi dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (3) Başkalarını intihara alenen teşvik eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu fiilin basın ve yayın yolu ile işlenmesi hâlinde, kişi dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (4) İşlediği fiilin anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan veya ortadan kaldırılan kişileri intihara sevk edenlerle cebir veya tehdit kullanmak suretiyle kişileri intihara mecbur edenler, kasten öldürme suçundan sorumlu tutulurlar.

  kaynak