• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.14)
kor - zeki demirkubuz
yönetmen zeki demirkubuz, 11’inci filmi ‘kor’ için kolları sıvadı. üç kişi arasında geçen bir aşkın anlatıldığı film, uluslararası festivallerde de gösterilecek.

demirkubuz’un ‘kor’ adlı yeni filmi, şimdiden uluslararası destek fonlarında ve festivallerde adından söz ettiriyor. üç kişi arasında geçen bir aşkın anlatıldığı dram ağırlıklı proje için birçok uluslararası festivale filmin ingilizce sinopsis’ini yollayan yönetmen, 18. busan uluslararası film festivali’ne kabul edildi. ingilizce adı ‘ ember’ olan film için yoğun bir çalışma temposuna giren demirkubuz, bütün bu gelişmelere rağmen kültür ve turizm bakanlığı sinema genel müdürlüğü bünyesindeki sinema destekleme kurulu’ndan gelen haber ile büyük bir hayal kırıklığına uğradı. demirkubuz’un değerlendirilmeye alınan filmi, destekleme kurulu tarafından bir sonraki kurulda görüşülmek üzere geri çevrildi. demirkubuz, destekleme kurulundan gelen bu haber üzerine uluslararası destek fonları ile olan görüşmelerini hızlandırdı.

zeki demirkubuz yeni filmiyle ilgili sorulan soruları cevapsız bırakırken, türk sinemasının durumuyla ilgili sorulara, “genellikle yaptığım işlerde ödül ya da gişe beklentisi içinde değilim. yaptığım işin türk sinemasına ne kattığı önemli” dedi.


 1. Zeki demirkubuzun 10. filmi olarak gösterime girmesi beklenirken araya bu (bkz: bulantı) filmi alınmıştı. Yani bu 11. filmi. Zeki'nin çektiğim en güzel film demesi heyecanlandırıyor doğrusu.
  tık tık
 2. merakla bekliyoruz
 3. demirkubuz'un filmi hakkındaki iddialı ifadeleri, insanı meraklara gark ediyor. bu arada, bana nedense bir diğer filmi olan itiraf'ı hatırlattı.
 4. müthiş bir çalışma, müthiş bir emekten çıka çıka nbc'nin ''üç maymunu''nun çıktığı filmimsi.
  pavk
 5. hakkında pek iyi yorumlar gelmese de beklenti yüksekti ondandır deyip ön yargılı olmamaya çalıştığım film.
 6. perdede izlediğimden midir bilinmez görselliğini en çok beğendiğim demirkubuz filmi oldu. 3 maymun kıyaslamasına girmeden nuri bilge ile aralarında platonik bir şeyler olduğu da kesinleşti.
  ayrıca son sahnenin jagten'deki gibi bir sonu hakettiğini söylemeden de geçemeyeceğim.
  sde
 7. üç maymun - nuri bilge ceylan eserini izleme firsatim olmadi. benzerligini yada esinlenme noktasini bilemem ama film genel itibari ile hosuma gitti. oyunculuk ve dialoglar saglam, demirkubuz'un kapi takintilarini bu filmde goremedim. ister istemez gicirtili kapilar aradi gozum.
 8. Film gayet güzel, dergi toplu. nuri bilge ceylan ile kıyas etmeye gerek yok bence. Kendi içinde çok güzel tasarlanmış bir film.

  yönetmenin seyircisi ile kedinin fare ile oynadığı gibi oynadığını hissettim yer yer. olacakları tahmin etmemize izin verdi bazen, bazense gerçek olmayan ipuçları ile çıkmaz yollara saptırdı bizi.

  yaratılan kişiler arası gerilim ile "gerilim filmi" izlemiş kadar gerildim valla. varoşların hikayesi anlatılacaksa, tekstil atölyelerine gidilecekse demirkubuz çeksin, biz seyredelim. trailer