1. özellikle bilim kurgudan, son dönemde yoğunca sosyolojiden ve psikolojiden hoşlanan, "toplumu anlayarak çağımızı çözmeyi, çağımızı çözerek geleceğimizi şekillendirmeyi" dileyen, araştırmacı ve bildiğini tartışmaktan geri dur(a)mayan iyi insanlardan biri.
  2. bilimkurgu sosyoloji kitaplar ilişkiler konusunda bir sürü yorum girmiş, iki satır sitemi yüzünden "avukatlık kompleksi olan başka bişi bilmeyen yazar :))" damgası yemiş kişidir. hem de yorumları dışında kendisini hiç tanımayan kişilerce. ne diyeyim, muhakeme yapabilmeniz için hukuk okumanız gerekmiyor. gerçi okuyanları da görüyoruz ya neyse...
  3. mesleğine olan önyargıları eleştirdiği için hayatında erişebileceği en büyük meziyetin avukatlık olduğu iddia edilen meslektaşım. mesleğini sadece para kazanma aracı olarak icra eden örneğin mecliste uyuyup kendi grubundan gelen her öneriye evet oyu veren milletvekillerinin yerine bu şekilde eleştirilmesi ve yaptığının komik bulunması acımasızca oluyor.
  4. hayırlı teskereler azizim
    belit
  5. bir dnd karakteri olsa level 2 bard olup, "jack of all trades" özelliğini edinmiş sayabileceğim kadar geniş alanlarda ilgili ve bilgi sahibi, aslen hukukçu youser. okumaya, düşünmeye, sorgulamaya vakit ayıran, konuşacak insan bulduğunda düşüncelerini, vardığı sonuçları paylaşmaktan ve tartışmaktan hoşlanan güzel bir insandır kendileri :)
  6. bu kadar nick6ya mentat ne demektir hiç yazmamış youserdır.

    mentat dune evreninde , yapay zeka kullanılması ve bilgisayarlar tamamen yasaklandığı için, bilgisiyar gibi düşünmesi için özel olarak eğitilen insanların ismidir. bu insanlar sapho adı verilen bir içecek ile beyne overclock yaparlar. çok karmaşık hesapları hatta toplumsal durumları bile hızlıca transa geçerek hesaplarlar.