• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.23)
Yazar emrah serbes
müptezeller - emrah serbes
güzel olmak isteyen alkolikler, berduşlar, kardeşler... zembereği boşalmış hayat memat ezberleri, tek gözlü geceler. yeraltının karın gurultusuna, belalı bir gündüze sarılan cuaralar.

müptezeller, uğultuların, yoksunluğun ve kaybeden delikanlıların romanı. lime lime, ufalanarak.

emrah serbes, kenarların soluğunu dünyaya katlanamayan, kendine gömülen çocukları haykırarak anlatıyor.

"üzülme baba." dedim, "alt tarafı bir ev, alt tarafı beton parçası ya. çalışır ederiz, yine alırız. ben de çalışırım bundan sonra, söz, alırız bir ev daha." "ona üzülmüyorum ki ben." dedi babam. "her ay evin taksitini ödedik de ne oldu. bak, uçup gitti elimizden balon gibi. keşke seni ağlatmasaydık çocukken. keşke sana o akülü arabayı alsaydık."

yaz biter, güz biter, hep kış gelir


  1. her ne kadar kendisine son dönem çıkışlarından ötürü bir parça uyuz olsam da yazım dilini seviyorum itiraf ederim, tüm yazdıklarını okudum. ve tabii bu kitabı da aldım, bir çırpıda okudum bitti. yine bizim dilimiz vardı, yine erken kaybedenler, yine umutsuzlar... çocukluğum ve ilk gençliğim vardı... yaşadığım şehirlerin yaşadığım sokaklarını mahallelerini anlatmıştı kayboldum o yollarda yeniden. yalnız spoiler gibi olmasın ama okurken elinizin altında, sigara, alkol, ispirto, ot, çöp bulundurun derim, fena canı çekiyor insanın benden söylemesi...