öğrenildiğinde hiçbir işe yaramayan bilgiler - youreads 1. türk lirasındaki tüm farklı paralar toplandığında 386,91 tl yapar.
 2. şüpheci mi denir artık bilmiyorum ama öyle bir açıdan yaklaştığımda aslında herhangi bir zamanda lazım olma ihtimali olan bilgilerdir

  solda görünce aklıma geldi, acaba bu başlığı (bkz: öğrenildiğinde ufku yarıya indiren şeyler) olarak mı değiştirsek?
 3. domino's pizzanın, kalan süreyi gösteren ekranında

  ahmet bey - 8 dakika - fırında
  nurten hn - 10 dakika - hazırlanıyor

  şeklinde yazmasına rağmen bir dakika kaldığında

  ahmet bey - 1 minute yazması.

  sadece bir dakika kaldığında minute yazması, van münütü hatırlatmasıyla bu gereksiz, hiç bir işe yaramayan bilgiyi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum.
 4. http://www.insecam.org/

  böyle bir site var. sitenin amacı, dünyanın her yerindeki güvenlik kameralarını yayınlamak. roubaix bölgesindeki çamaşır yıkama dükkanlarından, amsterdam görüntülerine, batman'daki bir düğün salonundan, istanbul'daki bir konfeksiyon atölyesine kadar her şey var.

  garip ve korkunç.
 5. Tarkan ve hitler öpüşseydi bıyıkları asla birbirine değmezdi.

  *burun payı ihmal edilecek.
 6. süheyl uygur'un behzat uygur'dan büyük olması.
 7. bazıları gereksiz görünür ve her zaman eğlendirmez.
  mesela ünlü bir şairimizin oğlu galata kulesinden atlayarak hayatına son vermiş ve babasını acılar denize itmiştir.

  oğlunu savaş yıllarının karmaşasında bile bir kaç dil bilen, iyi eğitimli, nazik ve entelektüel yetiştirmek için elinden geleni yapan büyük türk romancısı bir kontese gönlünü kaptırıp karşılık göremeyince oğlunun intihar edip dünyaya genç yaşta veda edişini hangi kitabında yazmıştı. bu yüzden miydi aşk ı memnu (yasak aşkları) konu edinmesi.

  bodrum'da (halikarnas) denizi, deniz insanları, kıyıları, adaları, balıkçıları anlatan yazarın mutlu mesut yaşadığını mı sanıyordunuz? babasını çıkan dedikodular yüzünden mi yoksa kaza ile mi vurmuştu. asla netliğe kavuşmayan bu mesele yüzünden afla sürgüne gönderilerek bodrum'da yaşamaya mecbur olduğunu okumuş muydunuz?

  hangi büyük şairin oğlu bir kamyon kasasında donarak ölmüştü? diğer oğlu yerel bir haber muhabiri idi. ve sessiz sakin yaşadı ismini babasının bir şiirindeki gibi kimse bilmedi. yıllar sonra şairin torunları ev kirasını ödeyemedikleri için gazetelere haber oldu. yazdığı şiiri milletinindir benim değil diyerek tek kitabı olan safahata almamıştı.

  hangi tanzimat şairinin torunu keman hocasına olan aşkı yüzünden ailesini çok üzmüştü. büyük vatan şairi ünvanınız taşıyan bu şairimiz zavallı çocuk gibi hüzünlü kitaplarının hayal kırıklıklarını yaşadıklarından mı esinlenerek yazmıştı?

  ve son söz; neşet ertaş'tan gelsin...
  sen beni gülünce mutlu mu sandın?
  belki de büyük insanları büyük yapan acılarıdır.
  onlar meşhur diye hep mutluydular mı sandınız?
 8. bunları okuyunca beynimin yaktığı glikoza acıdım.
 9. mutluluğun arandıkça daha da bulunamayacağı gerçeği.
 10. saç boyalarının üzerindeki sayılar büyüdükçe renk açılırken, küçüldükçe koyulaşır...
  8.1 kumlu sarı iken 3.15 koyu kahverengi akajudur...