sense8 - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.36)
sense8
bilim-kurgu dizisi olacağı açıklanan sense8; dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alacak... birleşik krallık (uk), seoul, mumbai, nairobi, berlin, mexico city, san francisco ve chicago. her bölümde bu 8 yere/kişiye de ziyaretimiz olacak. bu 8 kişiden kimisi tüm grubu bir araya getirmeye çalışırken, kimisi de diğerlerini öldürmeye çalışacak. hikâye; meksikalı bir pembe dizi yıldızı, izlandalı bir parti kızı, alman bir hırsız, koreli bir iş kadını, afrikalı bir otobüs şoförü, transseksüel bir amerikalı blogger, diğerlerine de görünebilen afro-amerikan bir adam ve onun tam zıt karakterine sahip “mr. whispers” olarak bilinen bir adam ekseninde gelişecek ve şekillenecek... (kaynak: sinemalar.com)


 1. Wachowski kardesler astral muhabbetleri geyikize etmeyi başarmış. Aferin. Bunlar hep dmt kafası. Ama yaraticiliktan pek nasibini almadan oyle dümdüz gitmiş.

  Yalnız dizi de önceki yapımlara henüz anlam veremediğim selamlar var:

  - jenerikteki şelale, twin peaks tabelası ve filler;
  - lost'ta sayid jarah rolündeki Naveen Andrews'in, lost'taki son dönemlerine benzer bir rol canlandırıyor olması;
  - lost'taki sun karakteri ile sense8'teki sun karakterinin fiziksel olarak birbirine çok benzemesi; (yalnız caste bakana kadar sense8'tekini de Yunjin Kim oynuyor sanıyordum. femmefatale rolü çok yakışmış diye düşünmüştüm.)
  - kırmızı hap/mavi hap geyiğinden bağımsız matrix'e göndermeler;
  - orphan black'deki lezbiyen çift ile sense8'teki lezbiyen çiftin fiziksel benzerliği
 2. Netflix‘in orijinal dizisi olan Sense8 dizisi, bugün yani 8 Haziran 2018’de ikinci sezona eklenen son bölüm ile birlikte final yaptı. Daha önce ikinci sezon için sezon finali yapıldığından dolayı final bölümü 3. sezon olarak gelecek gözüyle bakılıyordu fakat görünene göre 2. sezonda yapılan sezon finaline ek olarak bir iki buçuk saatlik final bölümüde yayınlanmış oldu.

  Devamını okumak için: https://www.dedirten.com/sense8-ozel-bolumu-son-sezon-finali-1625.html