1. kelime anlamına bakınca sevgisi olan, sevgisini veren gibi anlamlar çıksa da gerçek hayatta durum tersidir. sevgili, sevgimizi alan kişiye deniyor ne hikmetse.
  abi
 2. bir panseksüel için erkek de olabilir, kadın da, travesti de, intersex de...

  not: keşke ülkemizdeki travestiler de seks kölesi olmak zorunda kalmasalar, kendilerini pasta ustası olarak da görebilsek.
 3. mnb
 4. varlığı bir dert yokluğu yara olandır. uzaktayken sevilir yakındayken özlenir.
 5. iyisi kafa açan, kötüsü gönül karartan kişidir.

  başta tatlı bela olabilen ama sonradan başbelası olma ihtimali olan ya da bunun tam tersinin de geçerli olabileceği insan türüdür. iyisini bulduysanız eğer, yani tamam arkadaş bu kızın/adamın benimle uyumu harbiden iyi be!! diyebiliyorsanız, kafanız uyuyor, yanyana geldiğinizde saçma sapan bıcırıklıklar şımarıklıklar yapmaktan öte insan gibi iletişim kurabiliyor, paylaşım yapabiliyorsanız, tutun ve bırakmayın bir daha.
 6. sevgili, ne arkadaş diyebilirsin ne aile. ne arkadaşınla olan sulu,eğlenceli muhabbeti dibine kadar yapabilirsin ne de ailenle olan kaybedilmez sevgiyi,bağlılığı elde edebilirsin. ama hem arkadaş gibi eğlenmeyi hemde aile gibi sahiplenilmeyi beklemekten kendinide alamazsın.
  mavi
 7. murathan mungan'in da dedigi gibi :
  ' oysa sevgili, bir tek sevgili
  nasıl değiştirir dünyanın gerçeğini"
 8. tatlı bela. gerçekse sevginiz yapaylıktan uzak bir iletişim kurmuşsanız o'na dair herşey güzel gelir. sevgiyle yapılan herşey güzeldir öyleyse seviniz sevişiniz efendim..
 9. her şey sevgili mi?! bazı şeyler tavşan, bazı şeyler sütlaç! git sev. sevgili şart değil ama sevmek şart.
  not: işbu youser sütlaçtan nefret etmekte olup sevmemenin de bir opsiyon olduğunu gizliden gizliye dile getirmektedir.
 10. sevme yeteneğinizi size öğreten kişidir.

  birlikte gülünüp eğlenilen ağlanan küfür edilen içilen yenilen gezilen görülen bol bol sevişilen çok şey öğrenilen ve öğretilen şekli candır canandır... bulunduysa kaçırılmaması sıkı sıkı korunması gerekendir... bir ömürde böylesini ancak bir iki defa yaşayabilir bir insan o da şanslıysa...

  kalp kıranı ise çok can yakar, hele ki yarım bırakıp gitmişse... hep özlenir, gelmeyeceği bilinse de beklenir, kadehler hep ona kalkar, şarkılar hep ona ithaf edilir, acıtır... gözleri kör, kulakları sağır eder, yüreği kurutur sevmeyi unutturur...

  eğer var ise sizi anlayıp seven ve sevdiğiniz bir yol arkadaşınız sıkı sıkı sarılın kıymetini bilin derim...

  eğer ki yoksa benim gibi biz de bu gece bu filmi izleyip (bkz: kaybedenler klubü) , bambaşka bir keyifle kadehlerimizi sevmeye, sevgililere kaldıralım...

  ( bu kısımda "işler güçler" de yer alan ahmet kural ve murat cemcir'in eski sevgililere tirat attıkları meşhur rakı sahnesi de iyi gider amma)