1. kelime anlamına bakınca sevgisi olan, sevgisini veren gibi anlamlar çıksa da gerçek hayatta durum tersidir. sevgili, sevgimizi alan kişiye deniyor ne hikmetse.
  abi
 2. canan
  gundi
 3. kısaca başbelası.
  gamze
 4. tatlı bela. gerçekse sevginiz yapaylıktan uzak bir iletişim kurmuşsanız o'na dair herşey güzel gelir. sevgiyle yapılan herşey güzeldir öyleyse seviniz sevişiniz efendim..
 5. iyisi kafa açan, kötüsü gönül karartan kişidir.

  başta tatlı bela olabilen ama sonradan başbelası olma ihtimali olan ya da bunun tam tersinin de geçerli olabileceği insan türüdür. iyisini bulduysanız eğer, yani tamam arkadaş bu kızın/adamın benimle uyumu harbiden iyi be!! diyebiliyorsanız, kafanız uyuyor, yanyana geldiğinizde saçma sapan bıcırıklıklar şımarıklıklar yapmaktan öte insan gibi iletişim kurabiliyor, paylaşım yapabiliyorsanız, tutun ve bırakmayın bir daha.
 6. varlığı bir dert yokluğu yara olandır. uzaktayken sevilir yakındayken özlenir.
 7. sevme'nin iki durak ötesi. bir önceki sevgi'nin sahibi. önemli olan son durağı kaçırmamak.
 8. sevgili, ne arkadaş diyebilirsin ne aile. ne arkadaşınla olan sulu,eğlenceli muhabbeti dibine kadar yapabilirsin ne de ailenle olan kaybedilmez sevgiyi,bağlılığı elde edebilirsin. ama hem arkadaş gibi eğlenmeyi hemde aile gibi sahiplenilmeyi beklemekten kendinide alamazsın.
  mavi
 9. mnb
 10. çok sevdiğim sevgilim alev, bayılıyorum ya!

  kendisi ders çalışırken beni rahatsız etmemek için üst komşumuz bora'ya çıktı.
  bora ile alev aynı sınıfta, ikisi de yüksek yapıyor. e haliyle birlikte daha başarılı olacaklar. nasıl özlemişse artık beni, "daha hızlı, hızlıı! boraa, hızlıı!" diye bağırıyordu. heralde duyduğumu anladı ki, seni çok seviyorum demeyi ihmal etmedi.

  canım yaa, ben de seni çok seviyorum!