1. şuan içinde bulunduğum durumdur. sanki bana bir şey emanet edilmiş gibi hissediyorum bırakıp da gidemiyorum.
 2. abi
 3. dünya ahret yalnız olmak
 4. fırtına öncesi sessizlik

  edit : burası eskiden dutluktu
 5. çok fazla kanal olmasına rağmen yazarların direk birbirleriyle etkileşime geçebileceği bir kanal olmamasındandır. yani sözlüğün formatından kaynaklanır.

  edit: yok ya. cidden yalnız gibiyiz. 30 tane aktif kullanıcı var mıdır merak ediyorum şu anda..
 6. yavaş yavaş burada bulunan ekibin birbiri ile mesaj yoluyla iletişime geçmesi durumunda ortadan kalkacağına inandığım yalnızlıktır. konuşalım, kaynaşalım. pek kalabalık değilken ve genelde entrylerin altında hemen hep aynı isimler görünürken kaynaşmakta yarar görmekteyim.

  not: ilk mesajı en yalnız olanınız atsın.
 7. eğer seviye yüksek tutulur da bu tarz bir sözlük fikri tutarsa o vakit tartışmalar da kaynaşmalar da artacak yalnızlık hissiyatı da ortadan kalkacaktır.
  gizeh
 8. şimdilik benim için de geçerli olan durum. ama buranın böyle kalmayacağını düşünüyorum. yazarlar birbirleriyle iletişim kursa bu durum ortadan kalkmasa bile sözlük dolana kadar bırakıp gidenlerin sayısını azaltacaktır.
 9. yeni bir oluşum olan youreads, şu anki en popüler sözlüğü bile sollayacak olsa yine arz edecek durumdur. sonuçta en büyük derdimiz kalabalıklar içinde olan yalnızlığımız değil mi, bu kadar sosyal olan ağlarımıza rağmen. yani önüne hangi tanımlamayı koyarsak koyalım, sözlükte, okulda, işyerinde, sokakta yalnızlık aslolan ya da yalnız hissediyor olman.