• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.33)
the affair
the affair, long island’daki montauk adlı küçük bir sahil kentinde geçecek ve evlilik dışı bir ilişki üzerindeki duygusal ve psikolojik etkileri inceleyen kışkırtıcı bir drama olacak. en önemli özellikleri ise erkek ve kadının farklı bakış açılarını ayrıntılı olarak ele alması ve hikayeyi canlı uzak anıları kullanarak ön yargısız bir şekilde sunacak olması. dizinin temelinde evli bir çift bulunuyor. hamptons’taki ünlü bir restoranda garsonluk yapan alison, hayatında yeniden ortaya çıkan bir trajedinin ortasında, parçalanmış hayatını tekrar düzene sokmaya çalışan bir kadın. kocası cole ise karısını ve mali açıdan zor bir süreçteki aile yadigarı çiftliğini elinde tutmak için mücadele eden bir adam.

new york’ta çalışan bir öğretmen ve aynı zamanda bir yazar olan noah, tatili geçirmek için karısı helen ve çocuklarıyla birlikte adaya geliyor ve burada beklenmedik bir şekilde alison ile bir ilişkileri başlıyor. zaten kötü bir evlilikleri olan alison ile cole’un ilişkileri ise bundan sonra iyice karmaşık bir hal alıyor. (22dakika.org)


 1. öğretmen noah ve ailesi, yazı geçirmek üzere adada yaşayan eşinin ailesinin yanına seyahat ederler. evli ve çok güzel bir kadın olan alison, restoranda garson olarak çalışan ada sakinidir. noah ile alison restoranda karşılaşırlar ve aralarında reddedemeyecekleri bir çekim oluşur.

  eşlerini birbirleriyle aldatan iki olağan insanın olağan hikayesini anlatmaktadır.

  diziyi ilginç kılan nokta ise her bölümün iki parçadan oluşması. gelişen olayları; parçalardan birinde noah'ın gözünden, diğerini ise alison'un gözünden izliyoruz.

  dingin ve sorgulayan bir havada ilerleyen dizi, iki insanın cinsiyetlerinden bağımsız ve bağımlı olarak yaşadıkları aynı olayı kendi bakış açılarıyla nasıl farklı algıladıklarını ve anlattıklarını konu almaktadır. birey, aile ve ebeveyn ilişkileri üzerinden; evlilik, aldatma, aşk ve heyecan kavramlarına bakış atmaktadır.

  10 bölümlük ilk sezonun finali 2014 aralık ayında yayınlandı. yine 10 bölümden oluşacak ikinci sezonun 2015 kasımda başlayacağı açıklandı.
 2. dizinin ikinci sezonu başladı. aynı olayın farklı gözlerde nasıl bambaşka yansımaları olduğunu oldukça iyi anlatıyor. bazı sahnelerde herşey aynı olsa da bazen alison'un giydiği elbise gibi tek bir değişiklik bile insan psikolojisine ilişkin çok derinlikli bir şeyi yalın ve dümdüz anlatabiliyor. karmaşık yazdım galiba, izlemek lazım.
  mesut
 3. showtime'ın altın küre ödüllü dizisi. diziden çok kitap okuyormuş hissi veriyor bana. son dönem "trendeki kız" ve "kayıp kız" kitaplarında kullanıldığı gibi olaylar farklı kişilerin gözlerinden anlatılıyor ve her bölüm iki parttan oluşuyor. ilk sezon sadece noah ve allison'ın gözünden anlatılırken ikinci sezonda helen ve cole partları da ekleniyor. ruth wilson'ın oyunculuğunu izlemek ve özellikle bir dönem kadınların gönlünde taht kuran (evet dawson's creek) joshua jackson'ı da ekranlarda tekrar görmek güzel artılar. fiona apple tarafından yapılan açılış müziği de da son zamanlarda en sevdiğim openinglerden bir tanesi olmuştur;

  https://www.youtube.com/watch?v=6muh9kTlr88
 4. 3. sezonu 20 kasım'da başlıyormuş. bu defa toparlamaları zor diyeceğim ama ben 2. sezonun başında hatta ortasında ve hatta sonuna doğru da hikaye bitti sünecek zannetmiş ve yanılmıştım. sarah treem yabana atılacak gibi değil.
  mesut
 5. dizi 4. sezon onayını almış. zayıfın durmadan güçlüye doğru çekildiği, güçlünün diğerinin zayıflığını gördüğü an uzaklaştığı, herkesin sırayla düşüp kalktığı, insan psikolojisine dair en derinlikli senaryolardan biri...

  çitlemesi çok'zel, izlesen ya
  !---- spoiler ----!
  s03e08
  miserable hero vs happy asshole

  !---- spoiler ----!
  mesut